VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK

7 Ağustos 2019

....................

Bolu Belediyesi ve Bolu Gazeteciler Cemiyeti ‘Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz’ kampanyası altında ortaklaşa çöp toplama etkinliği düzenledi.   Düzenlenen etkinlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler çöp toplayarak temizlik yaptı.

‘Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz’ etkinliğinde Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler ile kent meydanın da bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Kent Meydanından başlayarak Borazanlar Mahallesi boyunca çöp toplayarak temizlik yaptı. 

"EN TEMİZ İL OLACAĞIZ"
Bir yıl içersinde Türkiye’nin en temiz ili olmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Özcan, “Bir kere yerden çöp alan bir daha yere çöp atmaz kampanyasını başlattık. Amacımız Bolu’yu Türkiye’nin en temiz şehri haline getirmek. Bu konu da toplumsal duyarlılığı arttırmak. Tabi bu çağrımıza da ilk olarak gazetecilerin dönüş yaptı. Bizi çok mutlu etti. Gazeteci arkadaşlarımızın çevreye ve temizliğe ilişkin duyarlılığı bizleri çok mutlu etti. Bundan sonraki süreçte bu tür kampanyalarımız devam edecek. Yarında tüm Bolu Belediyesi çalışanları ile birlikte şehrin güney bölgesinde böyle bir çalışma yapacağız. Amacımız bu temizlik ile hassasiyeti toplumun tabanına yayabilmek. İddialıyız bu konu da bir yıl içersinde Türkiye’nin en temiz ili neresi dendiğinde Bolu denmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

“BU BİLİNCİN OTURMASI ÖNEMLİ”
Başkan Özcan’ın ardından açıklamada bulunan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu  ise, “Biz de bu proje destek vermek için yerden bir kere çöp alan bir daha çöp atmaz kampanyasını ilk önce bize söylendiğinde çok mutlu olduk. Biz hemen bu proje dahil olmak istedik. Buraları belediye temizleyemez mi? temizler. İnsanların aklı şu gelmesin belediye temizlemiyor da gazeteciler temizliyor diye. Ama bu bilinci topluma yerleştirmek çok önemli yediğiniz dondurmanın çöpünü içtiğiniz sigaranın izmaritini 20 metre ilerdeki çöp kutusuna değil hemen önünüze bırakırsanız bu toplumun bilinci açısından ben sokaklarda görüyorum insanlar çöpleri yere atıyorlar. Bu bilincin oturması için bu kampanyanın ben çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben sayın başkana çok teşekkür ediyorum.  Bu organizasyonların gelişmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların arından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve gazeteciler sarı yelek giyerek Kent Meydanından başlayarak Borazanlar Mahallesi boyunca yaklaşık 1.6 km boyunca çöp toplayarak temizlik yaptı. Toplanan çöpler daha sonra çöp kamyonuna koyuldu.

  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
  • BELEDİYE VE BGC'DEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.