VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ

21 Eylül 2019

......................

Paşaköy Mahallesi’nde yapılan yol ayırma işleminden hem vatandaş hem esnaf hem de sürücü şikayetçi. Mahalleli, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyor.

Paşaköy Mahallesi’nde bulunan ve D-100 Karayolu üzerinden şehre giriş yapılmasını sağlayan Eski İstanbul Caddesi üzerinde uygulanan orta refüj yol ayırma işleminden vatandaş şikayetçi. Yaklaşık bir hafta önce uygulanan işlemle beraber cadde üzerinde yayaların kullanabileceği alan kalmazken, trafiğinde yapılan parklar yüzünden sıkıştığı öğrenildi. Aynı zamanda artık esnafların araçlarını park edeceği alan kalmazken, mahallenin merkezi noktasına giden yolda okula giden çocukların bazı noktalarda yol üzerinde yürümek zorunda kaldığı belirtildi. Ayrıca işlem yüzünden sıkışan trafikte de iki kere kaza meydana geldi.

“YÜRÜYÜŞ YOLU YOK”

Mahalleliler yolda yapılan işlem yüzünden yürüyüş yolu olmadığını belirterek, “Özellikle Eski İstanbul Caddesi üzerinde orta refüj ayırma işlemi, banket olmayan yerleri yapılmasından dolayı sakıncalı durumları dile getirmek istiyoruz. Burada kazalar oluşabilir. Öğrencilerin yürüyerek giderken kullanacağı bir yol yok. Yukarı taraftaki öğrenciler inerken sorun yaşıyor. Yürüyüş yolu yok. İnsanlar ayağını attığında yola çıkıyorlar. Ortayı ayırmanın bir manası yok. Doğru bir yöntem değil. Sayın Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın bu kararını tekrar gözden geçirerek değerlendirmesini istiyoruz. Burada oluşabilecek olumsuz bir durumun sorumluluğu da Belediye de olacaktır. Burası kazaya çok müsait. İki gün önce trafik kazası oldu. Bir araba park ediyor, trafik sıkışıyor. Cami, mahalle konağı, okul, cenaze namazlarımız, esnaf burada. Kimse dükkanın önüne arabasını çekemiyor. Park ederse de trafik duruyor. Bunları çözmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIN TRAFİKTE ARAÇLARDAN KAÇABİLECEĞİ BİR YER OLSUN”

Öte yandan uygulanan işlem yüzünden insanların çift şeritli yolda kaçabilecekleri bir alanın kalmadığını belirten mahalleli, “Özellikle Sayın Başkanımızın bu kararı yeniden gözden geçirmesini talep ediyoruz. İnsanlara yürüyüş yolu yapılsın, banketler yapılsın ondan sonra bu işlem yapılsın. Duba ile olabilir yada kedi gözü ile yol bölünebiliyorsa bölünsün. İnsanların trafikte araçlardan kaçabileceği bir yer olsun. Trafiğin yavaşlamasına müsaade edilmesin. Başkanımızın bu sorunla ilgilenmesini ve vatandaşın şikayetini dinlemesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
 • BU YOLDAN HERKES ŞİKAYETÇİ
6 yorum yapılmış
 • paaky
  22 Eylül 2019 • 23:11
  deveye demişler boynun eğri nerem doğru demişki misali;habere konu cadde üzerindeki yapıların arsalarında daha 18 madde uygulaması bitirilemediki neye göre yol genişletmesi veya yola terk yapabileceksin
 • Cle
  21 Eylül 2019 • 12:28
  Göstermelik işler. Alaadine kızıyolardı göbekler için belediye işi gücü bıraktı gereksiz yerlere göbek yapıyor. Zaten başkada iş yok. Hele sanayinin oralar arçeli yolu cılkı çıkmış. Bide hani bolu yemyeşil olacaktı dışarıdan gelenler imrenerek tav olacaktı niye refüjlere tas döşeyip geçiyorsunuz bari suni çim olsun dikin yeşil gözüksün...
 • Hanmefendi
  22 Eylül 2019 • 08:19
  Araç kullanmak artık eziyet haline geldi estetik adına, insanların rahatı adına yapılan bişey değil bu rahatsız edici resmen. İyiyi herkes takdir eder kötüye yorum yapar. Bari bu yorumlar dikkate alınsa..
 • numan
  22 Eylül 2019 • 17:48
  hangisin düzgün kü güya bisiklet yolu yapmışlar zenginlerin işletmelerinin önünde araç park yerii olmuş buyurun kalıcı konutlara çıkan yola bakın dönel kavşak diye resmen tuzak yapmışlar her yerde
 • FERUDUNBAYSE
  22 Eylül 2019 • 21:06
  SORUN,PAŞAKÖYÜ neden yıllardır diğer mahallelerde,cadde ve sokak genişletmeleri yapılırken,paşaköyde yolun ortasında kalan bir çok binaya dokunulamaz???şu anki belediye yönetimide dokunamaz,mezarlığın başından kanalyoluna kadar yoldaki evlere sağlı sollu bir bakın,yıkılan köy konağı,neden geri çekildide evlere dokunamıyorlar???.
 • Hsjdjd
  17 Şubat 2020 • 21:18
  Doğma büyüme bolukuyum ilk oyunu tanju özcana verdim ilk haftalar bikaç göbek yaptı 3-5 yeri asfaltladı sonra tık yok.Boluyu avucumun içi gibi bilirim hergün heryere paket götürüyorum alaaddin yılmaz döneminde yapılan kaldırımların hali rezalet fıtık eder adamı,paşaköy yolu konusunda diyeceğim şey trafik olmayan yolda trafik oluşturdular yani bunları yapan adamın çıkıpta Türkiyenin en güzek şehri için çalışıyoruz falan diyebilmesi gerçekten hayret verici
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.