VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TÜRKİYE'DE BİR İLK 'TEMİZLİK AMBULANSI'

24 Eylül 2019

.................................

Bolu'da, son aylarda oluşan çöp sorununa çözüm arayan CHP'li Bolu Belediyesi, çareyi daha önce çöp kamyonu olarak kullanılan 2 aracı 'Temizlik Ambulansı'na çevirmekte buldu.

Bolu'da, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti'den CHP'ye geçen belediyeyle birlikte şehirde çöp sorunu yaşanmaya başladı. Mahallelere kurulan yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinden yayılan kötü koku ve biriken çöpler vatandaşları isyan ettirdi. Sosyal medya hesapları üzerinden sokağa ve caddelere yayılan çöplerin paylaşılmasıyla birlikte oluşan tepkinin ardından, Bolu Belediyesi 'Temizlik Ambulansı' projesi başlattı. Daha önce temizlik işlerinde kullanılan 2 aracın üzerine 'Temizlik Ambulansı' yazılarak hizmete sokuldu. Projeyle, çöp kamyonlarının çöp birikmesi konusunda ihbar yapılması halinde çöpün bulunduğu bölgeye giderek, çöplerin toplanması amaçlanıyor.

TÜRKİYE'DE BİR İLK..

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir temizlikle ilgili sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Temizlikle ilgili ciddi sorunlarımız vardı. Hem sabote ediliyorduk hem de araç anlamında sıkıntılarımız vardı. Daha sonra insanları bilinçlendirmek adına da sıkıntılarımız vardı. Sosyal medyaya da yansıyor. Zamansız çıkarılan çöpler var. Akşam bizim temizlik araçlarımız çöpleri topluyor fakat sabah çöp konteynerleri hemen doluyor. Bu sebepten dolayı bize 'neden çöpler toplanmıyor' şeklinde eleştiriler vardı. Biz de bu zamansız çıkarılan çöplerle ilgili Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir sistemi geliştirdik ve 'Çöp Ambulansı' ismini koyduk. Biz gün içerisinde zamansız şekilde çıkarılan çöpleri oradan toplamak amacıyla 2 tane aracımızı çöp ambulansı şekline dönüştürdük. Birisi hidrolik diğeri damperli sistemle çalışıyor. Şehrin kuzeyinde ve güneyinde sabah saat 06.00'dan 21.00'e kadar bu araçlarımız hizmet verecekler. 444 26 58'e gelen ihbarları değerlendirecekler. Hiç durmayacaklar. Gördükleri çöpleri temizleyecekler" dedi.

  • TÜRKİYE'DE BİR İLK 'TEMİZLİK AMBULANSI'
  • TÜRKİYE'DE BİR İLK 'TEMİZLİK AMBULANSI'
  • TÜRKİYE'DE BİR İLK 'TEMİZLİK AMBULANSI'
1 yorum yapılmış
  • berk
    24 Eylül 2019 • 22:54
    sadece idda, çöp bidonlari çok pis zamanında temizlenmiyor fare ve sinek yuvası olmuş mahalle aralarında kokudan geçilmiyor kalkmış reil bir benzetme ile çöp ambulansı icad etmiş müdür..10 yıl marşı ve ata resmi adam Bolu ile kafa buluyor
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.