VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

FABRİKALAR HIZ KESMEDEN AÇILIYOR

8 Kasım 2019

...................................

Gerede’de bulunan Deri Sanayi’den, Deri Organize Sanayi Bölgesine fabrikalar taşınmaya devam ediyor. Deri Organize Sanayi’de fabrikaların açılışı tek tek gerçekleşiyor.

İlimiz Gerede ilçesinde kurulan Deri Organize Sanayi Bölgesinde(Deri OSB) yeni fabrikaların açılışı gerçekleştirilmeye başlandı. Deri Organize Sanayi Bölgesinde bugüne kadar yaklaşık 40 fabrika üretim ve inşaat aşamasında bulunuyor.

“2020 YILI İTİBARİ İLE YAKLAŞIK 42 FABRİKA ÜRETİME GEÇMİŞ OLACAK”

Son olarak Deri OSB’de üretime başlayan fabrikalardan biri olan İskefe Deri’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Deri Sanayi İşverenleri, İskefe Deri Yönetimi ve işçileri ile şehir dışından çok sayıda işadamı katıldı. Açılışta konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Deri Organize Sanayimizde İskefe Deri’nin açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle bu fabrikanın açılmasında emeği olan işverenlerimize teşekkür ediyorum. Deri Organize Sanayi’de fabrika inşaatları devam ediyor, 2020 yılı itibari ile yaklaşık 42 fabrika üretime geçmiş olacak.

“İHTİTACIN NEREDEYSE YARISINI KARŞILAMAKTA”

Fabrikalar tedarik noktasında Türkiye’nin ayakkabı ve çanta deri ihtiyacının ülke genelinde neredeyse yarısını karşılamakta, biz inanıyoruz ki fabrikalar üretime başladıktan sonra deri sektörümüz kalite ve üretimde dünya ve Türkiye’de ayakkabı ve çanta sektörünün büyük bir kısmını karşılayacak.  Deri organize sanayimiz Gerede ekonomisi için hayati önem taşımaktadır. Organize Sanayi Bölgeleri’nin önemini her geçen gün daha da anlaşılıyor, Biz de Gerede Organize Sanayi Bölgesi ve sanayicileri için yapmamız gerekenler noktasında tüm çalışmaları yapıyoruz. Deri OSB ile ilgili öncelikli düşüncemiz Gerede’deki dericilerimiz ve burada çalışan işçilerimizdir. Faaliyete geçen fabrikalarda dericilerimiz Deri OSB’de daha modern şartlarda ham derilerini işlemeye başladılar, kalite artacağı için dolayısıyla üretim de artacak ve aynı düzeyde istihdam sağlanacak. Deri sanayimizde çalışan kardeşlerimiz ise daha iyi şartlarda çalışma imkânı bulacaklardır. Açılışını yaptığımız İskefe Deri’nin ve üretime geçen iş yerlerimize hayırlı işler diliyorum. İlçemize istihdam konusunda katkı sağlayan işverenlerimize teşekkür eder, deri sanayide çalışan hemşerilerimize kolaylıklar dilerim.”

İskefe Deri’nin açılışı protokol konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nun yaptığı dua ile yapıldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.