VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”

30 Kasım 2019

..........................

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vali Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit tarafından öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla ‘Okuyan Okullar’ projesine imza atıldı. Başlatılan proje ile öğrenciler her ay bir kitap ve yazarla tanışacak, bir ay boyunca bu kitap ve yazarı tartışacak.

Proje, ilk olarak Bolu Altındağ Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı ile başladı. Toplantıya  Bolu Valisi Ahmet Ümit, Eşi Şengül Ümit, Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Müdürlük yöneticileri, Merkez ilçede bulunan okulların müdürleri, proje koordinatörü öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Mustafa Kutlu'ya ait eserler hakkında panel hazırlayan öğrencilerin izlenmesiyle devam etti. Panelin ardından Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yaptığı konuşmada: ''Öğrencilerimiz okusunlar istiyoruz. Projemizin kapsamını büyüttük ve Saygıdeğer Hanımefendi Şengül Ümit'in himayesinde bütün okullarımızı kapsayacak hale getirdik. Bu projeden umutluyuz çünkü okuyan ve sorgulayan bir neslimizin olmasını arzuluyoruz. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz her ay bir kitap ve bir yazarla tanışacaklar. Bir ay boyunca bir kitabı ve yazarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, tartışacaklar, konuşacaklar ve öğrenecekler. Bizler bu proje için elimizden geleni yaptık ve sizlerin de yapacağınıza eminiz.'' dedi.

“OKUYAN VE OKUTAN BİR MİLLET KIYMETLİDİR”

Vali Ahmet Ümit yaptığı konuşmasında: ''Herkes 1071 Malazgirt zaferini bilir. 1067 Nizamiye Medreselerinin açılışını da bilelim. Bu medreselerde yetişen ilim adamları milletimize ve insanlığa çok büyük hizmetler yapmışlardır. Okuyan ve okutan bir millet kıymetlidir. Bizlerin geleneğinde okumak ve okutmak vardır. Öğrencilerimiz okuyacaklar, okudukça kıymetlenecek ve milletimize değer katacaklardır. Milletimizin daha güzel günler görebilmesi için çok çalışmak zorundayız. Okuma alışkanlığımızı geliştirmemiz gerekiyor. İstatistiki verilere göre okuma alışkanlığında çok gerilerdeyiz. Bu durumu bir an önce düzeltmeli ve çok okumalıyız. Projenin nihai hedefi; çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma sevgisi vermektir.'' ifadelerini kullandı.

Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

  • “BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”
  • “BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”
  • “BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”
  • “BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”
  • “BU PROJEDEN UMUTLUYUZ”
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.