VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“KADINA KARŞI ADAM OLALIM YETER"

8 Aralık 2019

..................................

MHP İl Başkanı Cihan Başaran, gündemde önemli bir yer teşkil eden kadınlara yönelik yapılan fiziksel şiddete binaen yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Başaran, yayınladığı metinde, kadınlara yapılan haksızlıklara şiddete karşı olduğunu vurgulayarak; “Biz adam olarak, kadına karşı adamlığımızı yerine getiremedik. Kadına şiddete hayır demekle olmuyor. Kadına karşı adam olalım yeter” ifadelerine yer verdi.

MHP İl Başkanı Cihan Başaran, MHP olarak kadınlara yönelik yapılan haksızlıkların, şiddetin, itelenmenin, geri planda bırakılmasının karşısında olduğunu belirterek; “Kadınlarımızı toplumda hiçbir zaman ikinci sınıf olarak görmüyoruz. Geldiğimiz şu noktaya bakın, toplum olarak hep bir ağızdan kadına şiddete karşıyız diyoruz, ancak şiddeti engelleyemiyoruz.

Kadını eksik ve ikinci sınıf olarak gören kültürler bize ait değil. Nereden geldiğini, içimize nasıl girdiğini çok iyi anlamak gerekir. Oysa Kadın, Yüce Allah tarafından, mükemmel yaratılmış ve olağan üstü vasıflar ile donatılmıştır. Türk örf ve adetlerinde kadın, Han kelimesinden türemiş olan Hanım ünvanı alarak yüksek bir vasıf ile anılır” ifadelerine yer verdi.

“TÜRK KADINI MİLLİ ŞEREFİMİZİN ABİDESİDİR”

Türk töresinde kadının, soyun devamı, millet olmanın yapı taşı olduğunun altını çizen Cihan Başaran; “Öyle ki, birçok zaman kadın, ticaretin ustası olur, halı, kilim, çorap, kazak, iplik, kumaş üreticisi olarak topluma kazanç getiren işi yapar. Gün olur evine, obasına, milletine bekçi olur. Gün olur ok atar, gün olur kılıç kuşanır savaşa katılır. Gün olur eczacı olur, otlardan ilaç yapar. Gün olur hekimdir, hastalara şifa dağıtır. Her şeyin ötesinde evde aşçı olur karın doyurur, psikolog olur huzur dağıtır, dert ortağı olur, sırdaş olur. Bununla birlikte toplumda anne olma vasfını da hiçbir zaman yitirmez. Kadın Türk kültüründe bu kadar özel bir yere sahipken, nereden çıktı bu şiddet ve öfke. Kim soktu içimize bu fitneyi ve zulmü. Hangi kültürün ve törenin eseridir kadını iteleyen, öteleyen inanış. Bunu çok iyi analiz ederek yeniden özümüze dönmek gerekir. Örfüne, adetine, geleneğine, göreneğine, kültürüne sahip çıkamayan milletler, yok olmaya mahkumdur. Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “ Türk kadını milli şerefimizin abidesidir. Türk kadını milli bekamızın beşiğini sallayan güvencedir.”

Biz adam olarak, kadına karşı adamlığımızı yerine getiremedik. Kadına şiddete hayır demekle olmuyor. Kadına karşı adam olalım yeter” görüşlerine yer verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

  • BOLU’YA ONKOLOG ATAMASI YAPILDI
  • BOLU VAKA SAYISINDA SIÇRAMA YAPTI
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.