VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU’YA HAYRAN KALDI

18 Ocak 2020

.............................................

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Bolu Belediyesi ziyaretinde Bolu’nun potansiyeline dikkat çekerek, “Bolu çok özel ve çok güzel bir şehir. Çok fazla fırsatın ve potansiyelin olduğunu düşünüyoruz. Bu potansiyeli Bangladeş’e taşıyabilmek için sıkı bir iş birliği gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Bir dizi ziyaret için Cuma günü Bolu’ya gelen Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Öğleden sonra gerçekleşen ziyarette Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Bolu hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

“BOLU’DA ÇOK FIRSAT VE POTANSİYEL VAR”

Bolu’da çok fazla fırsatın ve potansiyelin bulunduğunu belirten Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, “Bolu’ya ikinci gelişim. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bolu çok özel ve çok güzel bir şehir. Çok fazla fırsatın ve potansiyelin olduğunu düşünüyoruz. Bu potansiyeli Bangladeş’e taşıyabilmek için sıkı bir iş birliği gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

“ATATÜRK BANGLADEŞ’TE ÇOK BİLİNEN BİR LİDER”

İslam, Bangladeş halkının Mustafa Kemal Atatürk’ü yakından tanıdığını da belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bangladeş’te çok bilinen bir lider. Hepimiz onu çok yakıdan tanıyoruz. Ve bizim ülkemizde, ikinci büyük şehrimizde Mustafa Kemal Atatürk caddesi var. Ayrıca okullarımızdaki derslerin bir kısmında Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümler var. Bizim ulusal şairimiz bile Atatürk ile ilgili şiir bile yazdı. Bangladeş’teki insanlar Türk tarihini, Türkiye Cumhuriyetini ve buradaki yaşam biçimini aslından yakından biliyorlar.” Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da konuk Başkonsolosa teşekkür ederek, “Türk tarihiyle yakıdan ilgilendiğini görmek bizleri çok mutlu etti. Ben de tarihe meraklı biri olarak Bangladeş’in kuruluş sürecini ve ondan önce yaşadıklarını çok yakıdan takip eden biriyim. Aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme karşı başarısının Hindistan’a, Pakistan’a, Bangladeş’e nasıl örnek olduğunu iyi biliyoruz” dedi.

“HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

“Şundan da emin oldun, Türk halkı Bangladeş’i seviyor.” diyen Özcan, sözlerinin devamında Bolu’yla ilgili bilgiler vererek, “Bolu İsviçre’deki Davos’tan daha güzel bir şehir. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 40’ının 2 saat içinde ulaşabileceği bir şehir. Doğal güzellikleri bakımından da Türkiye’nin en güzel ve en yeşil şehri. Ve her yönüyle, özellikle turizm konusunda gelişime çok açık bir şehir. İnşallah önümüzdeki süreçte Bolu’nun hızlı bir şekilde geliştiğini sizlerde göreceksiniz.  Sizinle de her türlü işbirliğine hazırız. Üzerimize düşen ne varsa samimiyetle yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz.” diye konuştu. Özcan, Bangladeş halkının Kurtuluş Savaşı döneminde Türkiye’ye büyük destek verdiğini de söyleyerek, “Şahsınızda tüm Bangladeş halkına teşekkürlerimi sunuyorum, Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milletine verdiği destekten dolayı” dedi.

Özcan, daha sonra İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam’a günün anısına Köroğlu tablosu hediye etti.

  • BOLU’YA HAYRAN KALDI
  • BOLU’YA HAYRAN KALDI
  • BOLU’YA HAYRAN KALDI
1 yorum yapılmış
  • Gndem
    18 Ocak 2020 • 21:47
    Tanju beye tek sorum şu olacak.Acaba kendi ekibinizi ne zaman kuracaksınız?Yoksa hala Alaaddin Yılmaz'ın ekibiyle devam mı edeceksiniz?Bu ekip size zarar verecek bunu bilin istiyor sizi seçen seçmenler.Dün tanıdıklarınıza güvenmeyin bugün tanıdıklarınız sizi aldatır.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.