VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

“YHT PROJESİ İÇİN TARİHE NOT DÜŞMEYE KARARLIYIZ”

29 Ocak 2020

..................................................

YHT için çalışmalara devam eden MHP İl Başkanı Cihan Başaran, “Yüksek Hızlı Tren projesinin Bolu’ya kazandırılması için Ankara’da çaba gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yüksek Hızlı Tren projesi için çalışmalar devam ederken, MHP cephesinde de süreç hızlandırılıyor. Projesinin Bolu’ya kazandırılması için Ankara’da çaba gösterdiklerini belirten MHP İl Başkanı Cihan Başaran,  “Hızlı Tren hattının Ankara’dan başlayıp, Kızılcahamam - Gerede – Bolu – Düzce – Sakarya – Kocaeli – Gebze hattından İstanbul’a geçmesinin, alternatif bir plan olarak düşünülmesi gerektiği konusunda MHP Bolu yöneticileri olarak, Ankara - İstanbul hattında Bolu’dan geçecek Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi için tarihe not düşmeye kararlıyız. Hızlı tren konusunda Mhp İl Başkanı olarak, daha önce Ankara’da girişimlerim oldu.  Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünde konuyu enine boyuna tartışarak çözüm arayışlarını ilk olarak geçen yıl başlattım. Mhp Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile de Hızlı Tren Projesi için koordineli hareket ediyoruz.

EKONOMİK VE VERİMLİ OLACAĞI ÇOK AÇIK VE NETTİR

Geçen hafta, Mhp Bolu il ve ilçe yöneticilerimiz ile konuyu Ankara’ya ikinci defa taşıdık. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ziyareti ile de pekiştirdik. Öncelikle belirtmek isterim ki, Hızlı Tren konusu, siyasilerin basın açıklamaları yaparak sonuçlanacak bir konu değil. Sadece algı oluşturmak ve ben bu konuyu dile getirdim demek ile de olmuyor. Bolu’da yaşayan halkımız hepimizi izliyor ve değerlendiriyor. Sadece söylemler ile birbirimizi kandırmanın hiçbir anlamı yok. Ankara – İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren Hattının Bolu’dan geçmesi Devletimiz açısından ekonomik ve verimli olacağı çok açık ve nettir. Daha önceki yıllarda Bolu’dan tren yolu geçmiş olsaydı elimiz çok daha güçlü olacaktı, güzergah ve alt yapıda hazır olacaktı. Maalesef Bolu için seçip gönderdiğimiz vekillerimiz bu konularda elle tutulur bir girişimde bulunmamışlar. Mhp Bolu İl Başkanlığı olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz. Konuyu ekonomi, ticaret, turizm başta olmak üzere her yönüyle ele alıyoruz” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.