VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"HAYIR İŞLERİNDE YARIŞIYORUZ"

22 Mayıs 2020

...............................

HABER- Ayşe Songül Erhan

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, korona virüs tedbirleri kapsamında bayram sürecinde 4 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca Belediye olarak tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "Biz belediye olarak sokağa çıkma yasağı sürecinde 4 gün boyunca sıkıntı çıkmaması için bütün tedbirlerimizi aldık, öngöremediklerimiz olur diye ayrıca kriz masası kurduk” dedi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında bayram boyunca 23-26 Mayıs tarihleri arasında 4 gün 81 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı sürecinde her türlü tedbirin alındığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Devletimiz bu tedbirleri mecburiyetten alıyor. Biz de korona virüsün yayılma hızı düşmüşken daha güzel neticelerin ortaya çıkma imkanı varken vatandaşımızı bayramda da bu kısıtlamalara uymaya davet ediyoruz. Zorunlu haller olmadığı sürece hiç dışarı çıkmayalım, zaten sokağa çıkma yasağı var. Biz belediye olarak sokağa çıkma yasağı sürecinde 4 gün boyunca bütün tedbirlerimizi aldık bu tedbirleri alırken. Valilik başta olmak üzere diğer kuruluşlarla da istişare içerisinde hareket ettik” ifadelerini kullandı.

ZORUNLU GÖREVLER İÇİN TOPLU TAŞIMA DEVAM EDECEK

Başkan Özcan, “Şehirdeki ulaşımla ilgili başta sağlık çalışanları gibi zorunlu görevde bulunanlar için toplu taşıma hizmetinizi kısıtlayarak da olsa sürdüreceğiz. Bununla ilgili belediyemizin internet sitesinde gerektiği duygular yapılmaya başladı belediyemiz her türlü tedbiri aldı. Bunda bir sıkıntımız yok Fırıncılarla valilikte belediye temsilcimizin de katıldığı toplantılar yapıldı ekmek başta olmak üzere hiçbir kurumda sıkıntı yaşanmayacağını öngörüyorum. Belediye çalışanımız bu 4 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde de temel hizmetlerimizin aksamaması için görevlendirildi yani su arızaları ile ilgili altyapı ile ilgili nöbet birimlerimiz, temizlik birimimiz tamamen çalışacak itfaiye birimimiz eskiden olduğu gibi çalışacak diğer birimlerimizde de hiç bir hizmetin aksamaması bakımından yeterli personelimizi görevlendirmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

BELEDİYE’DE KRİZ MASASI KURULDU

Özcan, “Belediyemiz bünyesinde bir kriz masası oluşturduk başında Başkan yardımcımız Rasim Özdemir’i getirdik vatandaşlarımız 444 26 58 numaralı belediye hattını 24 saat arayabilir bize her türlü ihtiyaç için arayabilirler bu numaraya ulaşamazsa ya da işi görülmezse Rasim Bey'in numarasını da vermek istiyorum 0 505 802 12 74, benim numaramı da zaten vatandaşlarımız biliyor. Danışmanım İsmail Özgüneylioğlu’nun numarasını da paylaşmak istiyorum  0532 472 31 66 bu numaralara da her türlü ihtiyaç için erişim imkanı sağlıyoruz. Yani vatandaşlarımızın sağlıklı huzurlu ve ihtiyaçlarının kısa sürede giderilebildiği bir bayram yaşatmak istiyoruz. Dediğimiz gibi her türlü tedbiri aldık, öngöremediklerimiz olur diye kriz masası kurduk. Bizim anlayışımız Yüce Allahu Teala Bakara suresi 148’inci ayetinde tüm müslümanlara hayır işlerinde yarışın demiş. Biz de bundan feyz alıyoruz ve tüm bu süreç boyunca tüm kurum ve kuruluşlarla hayır anlamında yarışa girdik. Bundan sonra da ancak hayır işlerinde yarışmayı sürdüreceğiz” dedi.

“HAYIR İŞLERİNDE YARIŞIYORUZ”

Başkan Özcan, “Korona sürecinin ve kısıtlamaların başladığı 13 Mart’tan itibaren biz Bolulu ihtiyaç sahiplerini aç bırakmayacağımızı söylemiştik bu kapsamda 20 bin 350 civarında gıda kolisi dağıttık, doğrudan gelir yardımı yaptığımız aile sayısı 1000’i aştı. Kardeşlik Köprüsü projemiz de çok başarılı oldu. En çok memnun olduğum da; Sayın Ahmet Baysal ‘da bu Kardeşlik Projesi üzerinden birçok aileye ekstra bir katkıda bulunmuş oldu hem kendisi, hem eşi hem rahmetli İzzet babamız adına bu yardımları gerçekleştirdi. Bu süreç içerisinde biz 350 civarında aileye hergün sıcak yemek götürmeye devam ettik, hiç kimseyi geri çevirmedik 1500'e yakın insana günlük yemek çıkartmış oldu bu süreç içerisinde şu ana kadar 600 binin üzerinde maske gerek kendimizin ürettiği gerekse satın alarak bir kısmına vatandaşa esnafımıza doğrudan ulaştırdık, bazılarını muhtarlar aracılığıyla ulaştırdık. Maske sıkıntısını en az yaşayan şehirlerden bir tanesi Bolu oldu sürecin en başından bu yana biz dediğimiz gibi hayır işlerinde herkesle yarışmaya varız. Bundan sonraki süreçte de bu sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde korona virüs tedbirlerimizi olacak, vatandaşın hayatına dokunma sözüyle gelmiştik herkesin ihtiyacı olan belediyeciliği yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.