VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

VALİ ÜMİT ŞEHİT AİLELERİYLE BAYRAMLAŞTI

25 Mayıs 2020

..............................

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ramazan Bayramı münasebetiyle şehit ailelerimizi ziyaret etti. Vali Ümit, “Şehitlerimiz memleketimizin gerçek sahipleridir. Şehit olmasını bilmeyenler özgür ve bağımsız kalamazlar. Biz şehitliğin ve gaziliğin anlamını en iyi kavrayan bir milletin evlatlarıyız. Şehitlik bizim için bir kısmet işidir" dedi.
 
Bolu Valisi Ahmet Ümit’e ziyaretlerde İl Müftüsü Orhan Genç ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Bekir Koçyiğit de eşlik etti. Bolu Valisi Ahmet Ümit, ziyaretler kapsamında ilk olarak 1996 yılında Hakkari’de vatani görevini yaparken şehit olan Mehmet Kaya’nın annesi Şerife Kaya’yı ziyaret etti. Bolu Merkeze bağlı Musluklar Köyü’nde ikamet eden şehidimizin annesi Şerife Kaya ile ağabeyi İsmail Kaya’yı ziyaret eden Bolu Valisi Ahmet Ümit, ailenin bayramlarını kutladı.
 
Vali Ümit ve beraberindeki heyet, bir sonraki ziyaretini ise 1994 yılında askerlik görevini ifa ederken Hakkari’de şehit olan İsmail Konuk’un ailesine gerçekleştirdi. Çobankaya Köyü’nde yaşayan Şehidimizin Annesi İfakat, Babası Veysel, kardeşleri Selim Konuk ve Zeynep Yılmaz ile bir araya gelen Vali Ümit, ailenin bayramlarını kutladı. Ziyaretlerde İl Müftüsü Orhan Genç tarafından tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.
 
ŞEHİTLERİMİZ MEMLEKETİMİZİN GERÇEK SAHİPLERİDİR
 
Vali Ümit, şehitlerimizin ailelerine, “Şehitlerimiz memleketimizin gerçek sahipleridir. Geleceğimizin en önemli garantileridir. Şehit mezarları bu toprakların yüce milletimize ait olduğunun mühürleri ve nirengi taşlarıdır.  Şehit olmasını bilmeyenler özgür ve bağımsız kalamazlar. Biz şehitliğin ve gaziliğin anlamını en iyi kavrayan bir milletin evlatlarıyız. Şehitlik bizim için bir kısmet işidir. Kısmeti olan o makama ulaşır. Hepimizin nihai amacı şehitlik mertebesidir. Allah aziz şehitlerimize ve bu toprakları bize vatan yapan tüm ecdadımıza rahmet eylesin. Bayramınız kutlu olsun” dedi.
  • VALİ ÜMİT ŞEHİT AİLELERİYLE BAYRAMLAŞTI
  • VALİ ÜMİT ŞEHİT AİLELERİYLE BAYRAMLAŞTI
  • VALİ ÜMİT ŞEHİT AİLELERİYLE BAYRAMLAŞTI
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.