VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BEKLENEN PROJE HAYATA GEÇİYOR

26 Mayıs 2020

...................................

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak, Devlet Su İşleri(DSİ) tarafından açıklanan sulama projesine ilişkin detayları aktardı. Başkan Kavak, “Seben Gölü Sulama Projesinin ülkemiz ekonomisine 23 milyon TL katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu projenin hayata geçmesi için büyük özveri gösteren Sayın Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye, İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a çok teşekkür ederim.” dedi.
 
Devlet Su İşleri(DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ilimiz Bolu’da 2020 yatırım programı kapsamında Seben ilçesi Taşlıyayla Göleti sulama işinin başlayacağı açıklandı. DSİ’nin açıklamasının ardından Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak, projenin detaylarına değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.
 
EKONOMİYE 23 MİLYON TL’LİK KATKI
 
Başkan Fatih Kavak konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Seben Gölü Sulama Projesinin gerçekleşmesiyle birlikte 32 bin 800 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak olup bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte 2020 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 23 milyon TL katkı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.
 
“BOLU’NUN ÇUKUROVASI SEBEN”
 
Projede emeği geçenleri de unutmayan Başkan Kavak açıklamasında ayrıca, “Bu projenin hayata geçmesi için büyük özveri gösteren Sayın Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye, İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a çok teşekkür ederim. Seben’in kaderi değişecek, kuru tarımdan sulu tarıma geçilecek, ürün çeşitliliği ve toprak değerimiz artacak. Bolu’nun Çukurova’sı Seben” ifadelerine yer verdi.
3 yorum yapılmış
 • Sebenli
  26 Mayıs 2020 • 19:20
  Nurettin Beyi göremedim. Fatih beyle araları limoni mi?
 • Vatanda
  26 Mayıs 2020 • 20:56
  Hani sosyal mesafe hani maske hayır corona bulassa cok da üzülmem fakat çevrenizde sizinle irtibat halinde olmak zorunda olan insanlara aciyorum.
 • Mustafa
  27 Mayıs 2020 • 07:20
  Seben'ın sulak arazilerini bile ekip biçen yok ki... Su gelse bile problemi çözmez çünkü problem şu değil
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.