VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

METİN YATIRIMLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

3 Haziran 2020

..................................................................

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, Bolu’ya yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Bakan yardımcısı Metin’in girişimleriyle Abant Tabiat Parkında yenileme çalışmaları başladı.

Karadere Suları Projesinin tamamlanması, Dörtdivan Tekke Barajı, Seben Taşlıyayla Göleti Sulama Projesi, Tekke Barajı, Gölköy projesi gibi Bolu açısından hayati önem taşıyan birçok projenin tamamlanmasında aktif rol oynayan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, şimdi de Bolu’nun turizmi açısından büyük önem taşıyan Abant Tabiat Parkı için kolları sıvadı.

BİRÇOK DÜZENLEME YAPILACAK

Abant Tabiat Parkı içerisinde bulunan ahşap yürüyüş yolunun bakımı yapılırken, İstanbul ve Ankara üzerinden ulaşım güzergahında bir çok alanda trafik durumunu gösteren elektronik tabelalar konulacak. Ayrıca park içerisindeki ışıklandırmadan, bisiklet ve yürüyüş yolundan, piknik masalarına kadar yenileme çalışmaları yapılarak Abant yeni bir çehreye kavuşturulacak.

ELEKTRONİK TABELALAR TAKILACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, “Abant Gölü Tabiat Parkı’na; Ankara- İstanbul D-100 Devlet Karayolu’nun 203 km. sinden, Ömerler Köyü sapağından ayrılan 22 km. lik asfalt yol ile ulaşılmaktadır. Park alanı; Bolu’ya 33, Ankara’ya 225, İstanbul’a ise 258 km. uzaklıktadır. Bu yollarda zaman zaman istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Bu noktada ana yol dönüşlerine bilgilendirme amaçlı elektronik tabelalar yapılacak olup, ziyaretçiler trafik ve yol durumunun yanı sıra yoğunluk bilgilerine de ulaşarak alternatif sahibi olmaları sağlanacaktır. Böylece tatsız bekleme ve olası istenmeyen durumların önüne geçilerek vatandaşın refahı gözetilmiş olacaktır” ifadelerine yer verdi.

ABANT’IN ÇEHRESİ GÜZELLEŞİYOR

Abant Tabiat Parkı içerisinde yapılan ve yapılacak olan yenileme çalışmaları hakkında da bilgi veren Metin, “Tabiat Park içerisinde bulunan 600 metrelik Abant Tabiat Parkı ahşap yürüyüş yolunun tamir ve bakımını gerçekleştirdik. Yine bu noktada yöresel motiflere uygun 100 adet piknik masası Abant’a kazandırılacaktır. Bu sayede gelen ziyaretçi sayısı artacak ve yöre halkının gelirine katkı sağlanmış olacaktır.  Yine göl kenarında aydınlatma sorununu çözme adına, aydınlatma işlemleri içinde tamir ve bakım işleri başlayacaktır. Ayrıca, göl çevresini dolanan 7 km yürüyüş ve bisiklet yolunun yenilenmesi yapılacak olup, küptaş araç yolunun da bozulan noktaları ve giriş bölgesindeki yol düzenlemeleri ve tamiratları da yapılacaktır. Son olarak, Abant Gölü çevresine has gelenek ve göreneklerin başında Bolumuzun genelinde yaygın olan, yöresel el sanatları gelmektedir. Bölgeye özgü ahşaptan yapılan bazı eşya ve süsler, hem kullanım hem de ticari amaçlı üretilmektedir. Bu üretimin devamı ve yöre halkının kazanç sağlaması adına bizler de üzerimize düşeni yapıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kalbimiz Bolu için, hemşerilerimiz için atmaya devam edecek. Hep birlikte el ele vererek Bolumuzu tüm güzellikleriyle kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

5 yorum yapılmış
 • Ali
  3 Haziran 2020 • 14:57
  Lutfen yapılmasın ya ne kadar yatırım yapilirsa biz bolulular olarak bı o kadar abanttan uzaklasiyoruz çünkü giriş ücretleri artacak ve buralara girmek bizim için daha da zorlaşacak.En azından Bolu'nun evlatlarından yani bizlerden para alınmasın gelen ziyaretçilerin getirdikleri gelir buraların temizliği için yeterde artar bile para doğru şekilde kullanilirsa!
 • Boluhalk
  3 Haziran 2020 • 20:16
  Biz bolulu olduğumuz halde dışardan gelen zengin turist kadar ödemek zorunda bırakılıyoruz bolu halkı için ayrıcalık olmalı
 • Osman
  3 Haziran 2020 • 23:13
  İlk önce ruhsatsız restoranları mekanları kapatsınlar ondan sonra yatirim yapsinlar.
 • Ahmet
  3 Haziran 2020 • 23:15
  Evet katiliyorum bolulu olarak üçret alinmasin
 • Vatandas
  4 Haziran 2020 • 03:06
  O kadar gırıs ucretı alınıyor. Bır zahmet yapıverın.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.