VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TÜRKOĞLU'NDAN O AÇIKLAMALARA SERT TEPKİ

24 Eylül 2020

...............................

HABER- Ayşe Songül Erhan

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu’daki onkolog sorunuyla ilgili konuşan AK Partili milletvekillerinin açıklamalarında kurdukları cümlelerin temsil ettikleri makama yakışmadığını belirterek, “AKP Bolu Milletvekilleri ile yaptığı söyleşiyi izlerken insan aklıyla alay edercesine kurdukları cümleleri büyük sabırla dinledim. Mazeret üreterek Bolu’nun sorunlarını çözme noktasında nasıl yetersiz kaldıklarını bir defa daha gördüm.  Özellikle Bolu’da yaşayan yüzlerce kanser hastası vatandaşımızın onkolog doktora muayene olmak için daha düne kadar Bolu’ya bağlı ilçe statüsünde olan Düzce’ye gitmek zorunda kaldıklarını söylerken yüzlerinin kızarmamasını yadırgadım” dedi.

Bolu’daki onkoloji doktoru eksikliği konusunda açıklama yapan AK Partili Bolu milletvekillerinin açıklamalarına tepki gösteren Türkoğlu, “Bolu Gazeteciler Cemiyetinin AKP Bolu Milletvekilleri ile yaptığı söyleşiyi izlerken insan aklıyla alay edercesine kurdukları cümleleri büyük sabırla dinledim. Mazeret üreterek Bolu’nun sorunlarını çözme noktasında nasıl yetersiz kaldıklarını bir defa daha gördüm.  Özellikle Bolu’da yaşayan yüzlerce kanser hastası vatandaşımızın onkolog doktora muayene olmak için daha düne kadar Bolu’ya bağlı ilçe statüsünde olan Düzce’ye gitmek zorunda kaldıklarını söylerken yüzlerinin kızarmamasını yadırgadım”

“KURDUKLARI CÜMLELER OTURDUKLARI MAKAMA YAKIŞMIYOR”

“Bolulu yurttaşlarımızın oyu ile seçilen ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için Ankara’ya Vekil sıfatıyla giden Arzu hanımın ve Fehmi beyin atanmış sağlık bakanını bırakın sağlık bakan yardımcısıyla ancak görüşe bildiklerini kendi ifadeleriyle öğrenmiş olduk.  İlimizin AKP’li milletvekilleri, Onkolog doktorlarının atanacağı kura gününü, çocuğunun atamasını bekleyen veli gibi anlattıklarının farkında değillerdi her halde. Sohbet esnasında kurdukları cümleler temsil ettikleri makama yakışmıyor.  Üniversitelerimizin farklı bölümlerinden mezun olan ve işsiz gezen yüz binlerce gencimizle alay eder gibi kimse onkoloji okumuyor, o yüzden doktor yok demekle bu işin içinden sıyrılamazlar. Tam aksine AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın kurduğu bu cümleyle 18 yıllık AKP iktidarını eğitim politikasının başarısızlığını itiraf etmiş oluyor”

“BOLU’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ HER ŞEYİN FARKINDA”

Türkoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın söyleşide AKP tarafından Bolu Belediyesinin 15 yıldır tarafsız ve parti kadrolaşması yapılmadan yönetildiğini söyledi. Ardından Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’a hayırlı olsun ziyaretine gitmemesinin sebebini şu cümlelerle açıkladı “Seçimden hemen sonra 10 gün içinde özellikle seçim zamanı bizlerle beraber çalışmış olan yani belediyede çalışmış, ya da Ak Partili kimliği ile bilinen bizim 90’dan (İşten çıkarılmak zorunda kalınan 90 kişi seçimlere bir iki ay kala işe alınan kişilerdi.) fazla insanımızı işten çıkardı… Ne olursa olsun belediyenin tarafsız olması ilkesinden yanayız. (Arzu hanım seçimlere bir iki ay kala işe alınan 90 kişinin tamamını AKP’li olarak ilan ediyor. Ve tarafsız olması ilkesinden bahsediyor.)  O sırf Ak Partili diye birilerini işten çıkartıp başka yerlere gönderirken, Ak Parti vekilleri olarak ne yapalım? Nasıl gideyim onun makamına? Ne yapacağım teşekkür mü edeceğim! Ak Partiye gönül vermiş insanları sen olmadık muamelelere tabi tutuyorsun, olmadık yerlere gönderiyorsun. Bir duruşumuz var bizim. Bu duruşumuz hiçe sayıp aman eline sağlık iyi ki böyle bir şey yaptın diye teşekkür etmeye mi gideyim! Bir tarafsızlığını gösterseydi, bir belediye başkanlığı kimliğini gösterseydi biz gitmeseydik ben anlayabilirdim. Ama öbür türlü hiç kimse kusura bakmayacak” (diyen ve AKP’nin 15 yıllık Bolu Belediyesi yönetimine sahip çıkan Arzu Hanım Alaaddin Yılmaz’ın ilk döneminde işten çıkardığı veya diğer kamu kurumlarına sürdüğü 117 Bolu Belediye çalışanını nasıl açıklayacak, merak ediyorum! Bolu’da yaşayan vatandaşlarımız her şeyin farkında. Bolu’nun Ankara’da temsil edilmediğini gayet iyi biliyor. AKP İktidarı süresince en az yatırım alan illerden biri Bolu. Bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Değerli büyüğümüz İzzet Baysal’ın ve onun kurduğu vakfın Bolu’ya yaptığı binaları, yatırımları bir kenara koyun ve AKP iktidarının 18 yıl boyunca Bolu’ya ne yatırım yaptığını bir kâğıda yazın. Bakalım kaç sayfa dolacak. Allaha binlerce kez şükür etmeliyiz ki İzzet Baysal gibi bir hayırseverimiz var.  Bolu’da yaşayan bütün yurttaşlarımızın beş yıl içersin de sosyal demokrat, çalışkan bir anlayışla yönetilen Bolu Belediyesinin kentimize, yaşam alanlarımıza kattığı güzelliklerin keyfini çıkaracağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.