VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KORONA TESTİ POZİTİF ÇIKANA KELEPÇE GELİYOR

28 Eylül 2020

................................

Koronavirüs testi pozitif çıkanlar karantinayı delmeye devam ediyor. Yurtlara kapatma cezası da caydırıcı olmayınca yeni bir yöntem başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüs pozitif çıkanlara elektronik bileklik uygulaması yapılacak" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs testi pozitif olan ve karantina kalması gerekenler için yeni bir uygulamayı hayata geçireceklerini duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, testi pozitif çıkanlara elektronik bileklik takılacağını duyurdu.

Bakan Koca, "Kesinlikle bileklik uygulaması yapılacak. Ancak bunun için iki farklı model var ve bunun hangisinde karar kılmaları gerektiği konusunu tartışıyor. İlki pozitif olan ve evinde karantinada kalması gereken her kişiye bileklik takılması ve olması gereken yerden ayrıldığında merkezdeki alarmın çalması… İkinci model yine aynı mantıkla çalışıyor, ancak eve bir cihaz konuluyor, kişiyi bu cihaz takibe alıyor." ifadesini kullandı.

2 yorum yapılmış
  • Ruknettin
    28 Eylül 2020 • 18:38
    Kelepçe takılması kararı çok olumlu hükümet bilhassa Cumhurbaşkanımızın tüm hizmet ve şeffaf önleyici tedbirlerini hiçe sayanlar var karara saygı duyuyoruz
  • Kara
    1 Ekim 2020 • 17:57
    Esim ve oglum pozitif cikti ben negatif benide eve tiktilar.sonra bana bulasirsa dedim.e size de hap verdik dediler.banada bulasti, bunun vebali kimde,stratejiye bak ailecek bagisiklik bu olsa gerek.bence izalasyon boyle olmamali,14 gun sokaga cikma yasagi bu isi bitirir.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.