VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"MHP, HİÇ BİR PROVOKATİF OLAYIN İÇİNE ÇEKİLEMEZ"

16 Ekim 2020

..........................................

Bolu'da, Paşaköy Altgeçitindeki siyasi liderlerin fotoğraflarının gece yarısı boyanması üzerine açıklamalarda bulunan MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, "Bolu Belediyesi tarafından, mevzuata aykırı ve izinsiz yapılan resimlerin, bizlere haber verilmeden ve camiamızın vicdani onayı alınmadan, Karayolları tarafından bir gece operasyonu ile kaldırılması, boyanması olayı MHP ve Ülkü Ocaklarını üzmüştür, incitmiştir. Provake edilmeye açık olan bu olayda, hiçbir kesimin gazına gelmeyiz, hiçbir provakatif eylemin içerisinde olmayız. Devletin kurumları arasında yaşanan bu karmaşık olayın tarafı olmayız" dedi.

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, dün gece Paşaköy Altgeçitindeki siyasi liderlerin ve Alparslan Türkeş'in portresinin üzerinin boyanması üzerine olay yerine gitmişti. Başaran konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak, "Türk milleti ortak değerleri ile bir bütündür. Türk milleti tarihe damgasını vurmuş değerli büyüklerinin destansı yaşam hikayeleri ve hatıraları ile güçlenir, sözlerinden ders alır ve geleceğe güvenle bakar. Dün gece, Türk siyasetine damgasını vurmuş değerli insanların resimlerinin bulunduğu bir alanda, hiç kimseye haber verilmeden, bir gece operasyonu ile resimlerinin kaldırılmak amacıyla boyanması olayı ile karşılaştık."

"OLAY YERİNDE MUHATAP OLACAĞIMIZ BİR YETKİLİ BULAMADIK"

Olay yerine geldiğimizde MHP Lideri Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ile Necmettin Erbakan’ın duvardaki resimlerinin boyanarak kapatıldığını gördük. Öncelikle bir provakatif eylem olup olmadığını öğrendik. Karayollarına bağlı işçilerin kendilerine verilen talimat ile yol kenarındaki lider resimlerinin kaldırmaya çalıştığın tespit ettik. Olay yerinde muhatap olacağımız herhangi bir yetkili de bulamadık. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin, aldığı tepkilere engel olarak olayların büyümesini engelledik"

NEREDEN BAKSAN TUTARSIZLIK

"Bolu Belediyesi'nin bu resimleri, karayolları mevzuatına aykırı ve izinsiz yaptığı belirtiliyor. Bolu Belediye Başkanı, resimlerin yapımı 2 ay sürdü, neden o zaman durdurmadıklarını belirtiyor. Karayolları bir gece operasyonu ile yangından mal kaçırır gibi resimleri boyamaya kalkıyor. Bolu Belediye Başkanı, Biz devlet düşmanlarından provokatif bir eylem bekliyorduk diyor, bu istihbarattan aldığı bir bilgi mi, yoksa kendi öngörüsü mü, insanların kafasını karıştırıyor. Neresinden bakarsanız bakın, ilk başlangıcındaki hukuki izin eksikliğinden tutun da, yapımı sırasında hukuksuzluğa göz yumulmasına kadar nerden baksan tutarsızlık"

YAPILAN UYGULAMANIN ŞEKLİ VE ZAMANI BİZİ ÇOK ÜZDÜ

"Dün geceden bu yana telefonlarımız hiç susmuyor. Alparslan Türkeş bizim değer verdiğimiz liderimiz ve siyasi hareketimizin kurucusu. Başbuğ unvanıyla kalplerimize kazıdığımız rahmetli liderimizin resminin, resmi kurumlara ve bizlere haber verilmeden kaldırılmak istenmesi, yapılan uygulamanın şekli ve zamanı bizi üzdü. Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın da resminin boya ile kapatıldığını gördük. Devletin karayollarında tasarruf yetkisi vardır, buna itirazım yok. Ancak bunun mutlaka toplum vicdanını ve değerlerini incitmeyecek şekilde yapılması gerekirdi. Gecenin bir saatinde haber alır almaz, olay yerine geldiğimde karşılaştığım görüntü canımı acıtıyor. Dün gece biz olay yerine gelmeden önce, konuyu bilmeyen vatandaşlarımız, tepki göstermiş olsa ve olaylar çıksaydı bunun hesabını kim erecekti. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin üzerine, provakatif amaçlı fiili bir saldırı yapılmış olsa ceza kime kesilecekti"

MHP, HİÇ BİR PROVOKATİF OLAY İÇİNE ÇEKİLEMEZ. İZİN VERMEYİZ.

"Bolu Belediyesi tarafından, mevzuata aykırı ve izinsiz yapılan resimlerin, bizlere haber verilmeden ve camiamızın vicdani onayı alınmadan, Karayolları tarafından bir gece operasyonu ile kaldırılması, boyanması olayı MHP ve Ülkü Ocaklarını üzmüştür, incitmiştir. Provake edilmeye açık olan bu olayda, hiçbir kesimin gazına gelmeyiz, hiçbir provakatif eylemin içerisinde olmayız. Devletin kurumları arasında yaşanan bu karmaşık olayın tarafı olmayız"

5 yorum yapılmış
 • MustafaGl
  16 Ekim 2020 • 23:28
  Bu açıklamaya şaşırdık mııı..? HAYIIIR
 • vekil
  17 Ekim 2020 • 16:19
  buyuk liderimiz sayin Kemal Kictaroglu nun resmi yada onemli bir sozu neden yok ...
 • Bolulu
  17 Ekim 2020 • 07:00
  MustafaGl ye katılıyorum.
 • Dozerci
  18 Ekim 2020 • 13:23
  Sadece vatan milet edebiyati yaparlar
 • zbolulu
  20 Ekim 2020 • 12:01
  AAAHHH hani nerde mhp
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 • BOLU’YA ONKOLOG ATAMASI YAPILDI
 • BOLU VAKA SAYISINDA SIÇRAMA YAPTI
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.