VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

ZİYARETLER YENİDEN BAŞLIYOR

27 Ekim 2020

.........................................

Korona virüs salgını nedeniyle kutsal beldelerde yasaklanan ülkeler arası umre ziyaretleri 1 Kasım itibariyle yeniden başlıyor.

Suudi Arabistan, korona virüs önlemleri kapsamında yaklaşık 7 aydır askıya aldığı umre ziyaretlerini kademeli olarak başlattı. İlk grup 4 Ekim’de 2. grup 18 Ekim’de Umre ziyaretlerini gerçekleştirdi. Daha önce Suudi Arabistan’da yaşayanların umre ziyaretlerine izin verilirken, yurt dışından gelen umre ziyaretçileri ise 1 Kasım’dan itibaren ağırlanacak.

50 YAŞ ÜZERİNE ONAY YOK

Suudi Arabistan’dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi. Umre ziyaretine şimdilik sadece 18-50 yaş arasındaki kişiler katılabilecek. Uçuştan 72 saat önce kovid testi yaptırılacak. Itamırna programı uygulaması üzerinden, rezervasyon yaptırılıp umre ve ziyaret izni alınacak ve gruplar 50 kişi+ rehber şeklince olacak. Grup rezervasyonu ve konaklama transferleri, iaşe, sigorta işleri toplu şekilde yapılacak. Tadil ve değişikliğe mahal verilemeyeceği için önceden dikkatli bir şekilde belirtilecek. Sonradan herhangi bir değişikliğe izin verilmeyecek ve bu program bütün ilgili yerlere bildirilecek.

UMRE FİRMASI SORUMLU

Acenta ve hava yolları arasında sözleşme, umre programını kapsayacak şekilde olacak. Hava yolları içeride yer hizmetlerinde sorumlu olacak. Umre firması ise takip edilmesinden ve bütün hizmetlerin tam eksiksiz sunulmasından sorumlu olacak.

3 GÜN BOYUNCA KARANTİNA UYGULANACAK

Umreciler ülkeye ulaştıklarında en az 3 gün tedbir amaçlı otellerinde karantinada kalacak. Bu 3 gün süre zarfında tam pansiyon yemek verilecek. Bütün hizmetler ve programlar platform üzerinden alınacak. Öte yandan umreci kabul edilecek ülkeler listesinin yakın tarihte Suudi Arabistan sağlık bakanlığı tarafından açıklanacağı umreci sayılarının da çok çok sınırlı olacağı ifade ediliyor.

4 yorum yapılmış
 • MertAydn
  27 Ekim 2020 • 13:53
  Türkiye'de virüs yetmiyor biraz arabistandan getirmek lazım
 • Vatanda
  27 Ekim 2020 • 21:08
  Arapların Türk mallarını boykot ettiği bir dönemde tüm dünya da pandemin hat safhada olduğu bir zamanda umrenin zamanlaması doğru değil, covid aşısı çıkana kadar beklenmeli...
 • melungeon14
  28 Ekim 2020 • 00:07
  aç kaldı köpek araplar.bizimkiler zaten aç .. mevzu müslümanlık görevi değil mevzu tamamen para...hayır akıl var fikir var.hem memlekette vaka arttı diyorlar hemde yurt dışından tekrar hastalık sokma yolundalar..sebep para rant...gersi yalan..kim düşünür senin sağlığını ve yayılmasını....
 • ppolat
  29 Ekim 2020 • 20:27
  Umarim virusu bu sefer de umreciler suuidilere verir.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.