VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

MEMUR-SEN'DEN MACRON'A TEPKİ

27 Ekim 2020

........................................

HABER- Ayşe Songül ERHAN

Memur-Sen, 81 ilde yaptığı eş zamanlı basın açıklamasıyla Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa hakkında yapılmış karikatürlere sahip çıkmasını ve Müslümanları aşağılamasını protestesto etti. Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak, “Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa hakkında yapılmış karikatürlere sahip çıkmasına ve Müslümanları aşağılamasına tepki gösteren Memur-Sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Ahmet Koçak yaptığı açıklamada, “Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, Hatem-ül Enbiya Hz. Muhammed Mustafa' ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve müslümanları aşağılamasını tel'in etmek için bugün burada toplandık” dedi.

“AVRUPA'DA BİR CİNNET HALİ YAŞANIYOR”

Macron'un, bir görüntü olduğunu ve Avrupa'da birçok ülkenin cinnet hali yaşadığını dile getiren Başkan Koçak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. Almanya'da cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron'un ifade hürriyeti arkasına sığınarak, İslam'a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz. Dine ve Kutlu Nebi'ye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesinin de yakın olduğuna inanıyoruz."


“ÖZGÜRLÜK DEĞİL KÜSTAHLIK”

“Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır" diyen Koçak, "Avrupa'daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron'da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron'un, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. Bu bir akıl yitimidir. Evet Emanuel Macron, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin milletvekili tarafından dahi 'bu ülke aklını mı yitirdi' şeklinde eleştirilmiştir. Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron'u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda. Macron, insandan korkuyor. Macron, adaletten korkuyor. Hülasa Macron, İslam'dan korkuyor”

“ÖZGÜRLÜK BATI’DA SLOGANDIR”

Koçak, “Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı'da slogandır. Batı iki değerden korkmaktadır aziz dostlar; adil dünyadan ve özgür insandan. İslam da tam bunu vaat etmektedir. Bütün insan hakları aktivisti örgütlerden, kişilerden, emek hareketlerine yön veren kuruluşlardan, kişilerden beklentimiz, çağrımız şudur; özgürlük insanın, dünya insanlığın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları; hakaret etme, küçük görme, şiddeti çağırma aracı yapan, kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan, siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlere birlikte cevap vermeli, onlara yenilgiyi birlikte tattırmalıyız. İnancımız, farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görünebilir. Ama çok temel bir ortaklığımız var; biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır.  Uyanan bu dünyayı selamlarken, gönlümüzce rahmet peygamberine salavat getiriyor ve bütün benliğimizle, bütün güzel sözlerin insicamıyla sesleniyoruz, Ya Muhammed seni seviyoruz. " şeklinde konuştu.

 • MEMUR-SEN'DEN MACRON'A TEPKİ
 • MEMUR-SEN'DEN MACRON'A TEPKİ
 • MEMUR-SEN'DEN MACRON'A TEPKİ
2 yorum yapılmış
 • Cumhuriyet
  27 Ekim 2020 • 18:22
  Sayın valimiz iki gün sonra Corona var der. Gösteri ve yürüyüş yasağı koyar.
 • EmekrNiyazi
  28 Ekim 2020 • 05:36
  Birlik beraberlik kenetlenme zamanı Memur senden ricam maaşı maaş zamları için ortalığa çıkmayın zira sendikasız piyasada çok zor durumda olanlar var bizler Allah bereket versin çoğunluk evinde arabasıda yetecek kadar ücretlerimiz var
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.