VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BU KEZ BAŞKAN ÖZCAN RESTİ ÇEKTİ!

29 Ekim 2020

...........................................................................

HABER: BÜLENT VELİOĞLU/ MUTLU YUCA

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Paşaköy köprülü kavşaktaki devlet büyüklerinin resimlerinin silinmesi için belediyeye resmi yazı gönderdiğini açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Özcan, mahkemeden resimlerin silinmesi için karar çıksa dahi belediye ekiplerinin resimleri silmeyeceğini söyledi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nin Cumhuriyet gazetesine konuşan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TEM Otoyolu Batı gişeleri çıkışında yer alan Paşaköy Köprülü Kavşağı’ndaki devlet büyüklerine ait resimlerin Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saatlerinde silinmesinin ardından yaşanan süreçle ilgili yeni gelişmeleri Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Cumhuriyet Gazetesi’ne anlattı.

“NİSAN AYINDA YAPILDI, BİR TANE KAZA OLDU MU?”

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve Mutlu Yuca’nın sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, resimlerin bulunduğu kavşakta yapıldığından bu yana kaza olmadığını hatırlatarak, “Resimler trafik güvenliğini tehlikeye sokuyormuş. Orası yapılırken Karayolları Bölge Müdürü’ne kendim gezdirdim ve bana ‘Çok güzel olmuş’ dedi. Sonra da ‘Ben bunu dedim ama oranın bize ait olduğunu bilmiyorum’ diyor. Trafiğin 100-120 kilometreyle aktığı yollara uzun uzun totemler koyuyorsun. Hatta Abant yolundaki o renkli renkli totemlerin hepsi karayollarının izni ile verilmiş. Karayolları yetkilisinin katıldığı toplantıda oradaki tabelalar trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor dedim. Abant yolu mu daha tehlikeli yoksa trafiğin durma noktasına geldiği o kavşak mı daha tehlikeli. Bu resimler Nisan ayında yapıldı. O zamandan bu yana orada bir tane kaza olmuş mu” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE RESİMLERİ SİLİP SONRA RESMİ YAZIYI GÖNDERDİLER”

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün devlet büyüklerinin resimlerinin silinmesi için resmi yazı gönderdiğini açıklayan Başkan Özcan, şunları söyledi:

“Karayolları Genel Müdürlüğü gönderdiği yazıyla buraya kaldırın diyor. Öncesinde böyle bir yazı yazmış olsalardı tartışırdık. Bize yazı bile yazmadan önce silmeye kalkıyorlar arkasından bir hafta sonra bize yazı yolluyorlar. Bu karara karşı dava açacağız. Çünkü burası belediye sınırları içerisinde. Bahsettikleri yönetmeliğin 13’üncü maddesine bakarlarsa bu işlemlerin belediyenin yetkisi dahilinde olduğunu görecekler. Bizden önceki belediye başkanı alt geçide balık yapmış. Sen balığı kaldıramıyorsun devlet büyüklerinin resmini sanki utanç verici resimlermiş gibi üstünü kapatmayı kalkıyorsun. Mahkemeden resimlerin kaldırılması yönünde karar çıkarsa ben resimleri kaldırmam. Gelsin karayolları kaldırsın. Ben devlet büyüklerinin resimlerini elime fırça alıp boyayamam. Gelsin ne kadar masrafları da varsa veririz. Ben o liderlere bu şekilde bir saygısızlık yapmam.”

“ÜLKÜCÜLER NEDEN TEPKİ VERMİYOR”

Başkan Özcan, Alparslan Türkeş’in resimlerinin silinmesi olayı nedeniyle ülkücülere seslenerek “Sen Türkeş’in resmini bir gecede gelip ansızın boyuyorsun. Buna niye tepki vermiyor ülkücüler. Aynısını ben belediye başkanı olarak yapsaydım neler olurdu? Türkiye’de bir CHP’li başkan rahmetli Alparslan Türkeş’in, Erbakan’ın resimlerini silmeye kalksaydı çok büyük olay olurdu. Ben şimdi ülkücü kardeşlerime soruyorum, niye sesinizi çıkarmıyorsunuz .MHP İl Başkanı Cihan Başaran açıklama yapmış, çok üzüldüm. Neresinden tutsan yanlış demiş, Neresinden tuttu o zaman” dedi.  

6 yorum yapılmış
 • hangiulkuculer
  29 Ekim 2020 • 12:56
  ulkuculer akpli mi mhp limi kafam karıştı
 • OrhanKaragz
  29 Ekim 2020 • 14:08
  Bende ülkücüyüm bir CHP li başkan oraya başbuğu Alpaslan Türkeşin resmini koymuş çok sevinmiştim ama bolu da ülkücü kalmamış malesef
 • Esnac
  29 Ekim 2020 • 18:53
  Çok merak ediyorum, o duvarda Cumhurbaşkanı nın resmi olsaydı ne yapacaklardı? Belediye de bu fikri yapabilecek yetkide biri olsam denerdim:)
 • Paakyltransportcu
  30 Ekim 2020 • 23:04
  Tanju bey doğru olanı yapmışsın bu işi yapan karayolcu işgüzar asıl yapması gereken işleri yapmıyorlar işgüzarlığa oynamış
 • bolu
  1 Kasım 2020 • 11:12
  Eğerki orada Recep Tayyipin Fotosu da olsaydı , inanıyormusunuz orada resimler silinecek. Türkiyeyi İnsanları böldüler, yok şu partili yok bu partili. MHP de artık kukla olmuş, kimseye güven kalmadı
 • Fikretpinar
  1 Kasım 2020 • 12:32
  Devletin kurumlarinin birbiriyle catismasi bence hic te iyi birsey degil biyle bos islerle ugrasmayi birakin da bolu muzu nasil mamur ederiz diye kafa yorun lütfen.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 • BOLU’YA ONKOLOG ATAMASI YAPILDI
 • BOLU VAKA SAYISINDA SIÇRAMA YAPTI
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.