VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BELEDİYEYE KAÇ KİŞİ BAŞVURDU?

21 Ocak 2021

........................................

Bolu Belediyesi’ne ‘7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında 3 bin 408 vatandaşın başvurarak borç yapılandırması yaptırdığı belirtildi. Yapılan bilgilendirmede toplam 20 milyon TL’lik borcun taksitlendirildiği ifade edildi.

Bolu Belediyesi kamuoyunda ‘Vergi Affı’ olarak bilinen, ‘7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında borç yapılandırmalarının başladığını duyurmuştu. Yapılandırma çerçevesinde belediyeye borcu olan tüm kişi veya kuruluşların vergi, ceza ve harçların gecikme zamları silinerek, peşin ve taksitle ödeme imkânı sağlanmıştı.

KAÇ KİŞİ MÜRACAAT ETTİ?

Bolu Belediyesi’ne yapılandırılma kapsamında 3 bin 408 vatandaş başvurdu. 3 bin 408 vatandaşın yaptığı başvurulardan bin 600’ünün borcunu peşin ödeyerek sıfırladığı belirtildi. Bin 834 vatandaş ise borçlarını taksitlendirerek, aylık ödeme tercih etti. Bolu Belediyesi bu güne kadar ‘Vergi Affı’ kapsamında 20 milyon TL’lik alacağını yapılandırmış oldu.

EN SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Bolu Belediyesi ‘7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında borç yapılandırmalarının 01 Şubat 2021 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

Haber-Adnan Karabulut

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.