VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

SÜLEYMAN SOYLU BOLU’DA SERT KONUŞTU

27 Ocak 2021

............................

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Benim valime, kaymakamıma, yargıcıma 'militan' diyenler, bir tek cümle bahset, Allah rızası için bahset. Bu kadar mı koptunuz Türkiye'den? Esenyurt'ta ve Diyarbakır'da HDP binasında çıkan manzaraların hiçbirisine en ufak bir ses çıkarmıyor. Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz?" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bolu'da “Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı”nda konuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Esenyurt HDP ilçe binasındaki görüntülerle ilgili olarak, "Benim valime, kaymakamıma, yargıcıma 'militan' diyenler, bir tek cümle bahset, Allah rızası için bahset. Bu kadar mı koptunuz Türkiye'den? Esenyurt'ta ve Diyarbakır'da HDP binasında çıkan manzaraların hiçbirisine en ufak bir ses çıkarmıyor. Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz?" dedi.

TÜRKİYE’DE TERÖRİST SAYISI 320’NİN ALTINA DÜŞTÜ

Türkiye’deki terörist sayısının 320’nin altına kadar düştüğünü vurgulayan Soylu, şunları söyledi:
“Eren-5 Operasyonuna başladık. Mağara mağara dolaşıyoruz. Türkiye içerinde vücut bulduramadıkları terör örgütüne Irak’ta Suriye’de güç vermek istiyorlar. Arkasında Amerika ve Avrupa’nın olduğunu biliyoruz. Fransa’nın Avrupa’nın çok akıllılarının gelip bir takım istihbarat eğitimi verdiklerini biliyoruz. Yığınağın Suriye’ye yapıldığını biliyoruz. Avrupa’nın güçlü devletlerinden birinin bakanı bana, ‘’Biz demokratik bir ülkeyiz, hukuk devletiyiz ama bunlara kanacak değiliz. Örgüt mensubu 243 kişi aileleri ile görüşülerek ikna edilip teslim oldu. Yüzde 54 oranında terör eylemleri azaldı. 2850’den 310’a düştü. Şehir yapılanmaları bu işin en kilit noktalarında biridir.”

HDP BİNASINDA ÇIKANLARA TEK BİR YORUM YAPMIYORLAR

Esenyurt HDP binasında çıkan terör materyallerine ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, “İki gün önce bir siyasi partinin ilçe binasında gördüklerimiz ortadır. Hiç Esenyurt’taki terör manzaralarından bahsettiler mi. Benim kaymakamıma, yargıcıma militan diyenlere bir tek cümle kurdular mı. Esenyurt HDP binasında çıkan manzaralara bir tek yorum yapmıyorlar. Sizinle birlikte aynı okullarda okumadık mı, ne çabuk aklınızı başınızdan aldılar. Devletimize saldırmayı maharet sanıyorsunuz. Bir şeyleri yanlış anladığınızı biliyoruz. Söylüyoruz, anlatıyoruz. Sadece duvardaki resimleri görmeniz yeterli.  Terör örgütüne en çok üye sağlanan yer Esenyurt ilçe binası ben bunu yıllar önce söyledim. 2020 yılında terör örgütüne katılım 53’e düştü, önlemlerimiz sayesinde. Esenyurt ilçe binasına gidip geçmiş olsun desinler bence ortaklarına yanlış yapıyorlar.”

  • SÜLEYMAN SOYLU BOLU’DA SERT KONUŞTU
1 yorum yapılmış
  • Emrah
    27 Ocak 2021 • 13:50
    TRT ye kim çıkardı pkkyi
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.