Reklamı geç
VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU’DA KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

27 Şubat 2021

............................................................

Bolu'da Kızılay Kan Merkezi doktoru Ali Rıza Akbay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde kan bağışlarında azalma olduğunu belirterek, vatandaşları bağışta bulunmaya çağırdı.

Kızılay’ın mobil kan merkezi valilik binası önünde gönüllü vatandaşlardan kan bağışı almaya devam ediyor.  Haftanın her günü bağış alınan merkezde, salgın tedbirleri kapsamında hafta sonu yurt genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da bağışlar kabul ediliyor.

Doktor Ali Rıza Akbay, yaptığı açıklamada, kan bağışının önemine işaret ederek, "Pandemi sürecinde kan bağışlarımızda biraz düşüş yaşandı. Sanıyorum halkımızın bir endişesi var. Ancak bu endişelerinin yersiz olduğunu belirtmek istiyorum çünkü gayet steril şartlarda çalışıyoruz. Yüzeyler sürekli dezenfekte ediliyor. Yataklarımızın örtüleri her donörden sonra değiştirilir." diye konuştu.

Sağlıklı yaşam için 3 ayda bir kan verilmesi gerektiğini belirten Akbay, "Hafta sonları kan bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlamasına tabi değildir. İnternet üzerinden Kızılay sisteminden randevu alarak ya da bizim bağışçılarımıza gönderdiğimiz kısa mesajları polis ekiplerine göstererek kan bağışına gelebilirler." ifadelerini kullandı.

Etiketler: BOLUKIZILAYKAN
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.