VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

Böyle dolandırıcılık görülmedi!

2 Şubat 2012

Türkiye’nin 7 ayrı ilinde rent a car’dan kiraladıkları araçları kendi üzerlerine kayıt ederek satan 4 ...

Türkiye’nin 7 ayrı ilinde rent a car’dan kiraladıkları araçları kendi üzerlerine kayıt ederek satan 4 dolandırıcı, Bolu polisinin sıkı takibi sonucu yakalandı.

 Böyle dolandırıcılık görülmedi. Fahrettin E., Doğan A., Erol C. ve Sedar T. isimli dört şahıs, Türkiye’nin çeşitli illerine giderek rent a car’lardan araç kiraladı. Dolandırıcı çetesi, kiraladıkları otomobillerin ruhsat bilgilerine göre kendi adlarına İstanbul’da bulunan bir arkadaşları vasıtasıyla sahte kimlik çıkarttı. Kiraladıkları araçların ruhsat sahibi bilgilerini alarak kendi adlarına sahte ehliyet ve nüfus cüzdanı çıkartan şahıslar, daha sonra kiralık araçları cüzi fiyatlarda başkalarına satmaya başladı. Bursa, İnegöl, Antalya, Sinop, Alanya, Niğde, Konya ve Bolu’da araç kiralayan çete, sahte evrak hazırlayıp bütün araçları sattı. Bolu’da sattıkları aracın parasını alarak İzmir’e giden 4 kafadar, burada alem yapıp dolandırıcılıkla kazandıkları bütün parayı harcadı. Dört şahıs, Bolu polisinin yaptığı sıkı takip sonucu Antalya'dan kiraladıkları aracı Sinop'ta satmaya çalışırken suçüstü yakalandılar.

Bolu Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, bizzat Sinop'a giderek şahısları suçüstü yakalamayı başardı. Organizatör olduğu öğrenilen Doğan A. isimli şahsın üzerinde yapılan aramalarda Ali Şahin, Cemil Aydın, Ayhan Yavuz, Yunus Emre Koçak ve Mustafa Zeki Eki isimlerine ait sahte nüfus cüzdanları ele geçirildi.

Dolandırıcı çetesinin iki ayda sattıkları araçlardan 130 Bin TL kazandıkları ve bu paraları da gece hayatında harcadıkları öğrenildi.

1 yorum yapılmış
  • bolulu
    1 Şubat 2012 • 22:00
    polisleri neden deşifre ediyorsunuz adamlar tanınmamak için sivil siz yüzlerini gösterin diye değil
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-37 BOLU   Tel: 0374 218 05 03
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.