VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"SORU SORMAK NE ZAMANDAN BERİ SUÇ OLDU?"

14 Nisan 2021

...........................................

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, son dönemlerde gündem olan ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusunun hükümete çok büyük rahatsızlık verdiğini söyleyerek “128 milyar dolar nerede? Millet adına soru sormak ne zamandan beri ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçu oldu?” Bu soru hükümet temsilcilerini niye rahatsız ediyor?” dedi.

“BU PARANIN NEREYE GİTTİĞİNİ SORMAK BİR YURTTAŞLIK GÖREVİDİR”

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Merkez Bankası’nın 60 milyar dolar civarında bir döviz açığının bulunduğunu söyleyerek; “MB'ye reeskont kredisi, borçlanma ve benzeri yollarla gelen döviz ve altınlarla, bilinen yollardan çıkan dövizi karşılaştırdığımızda ortaya 128 milyar dolarlık açıklanamayan kayıp çıkmaktadır. Bu paranın nereye gittiğini sormak bir yurttaşlık görevidir. 128 milyar dolar nerededir, kimlere hangi yollarla satılmış ya da aktarılmıştır?” dedi.

“1 MİLYON 300 BİN ESNAFIN BORÇLARINI SIFIRLAYABİLİRDİNİZ”

Karsu, “10 milyon işsiz vatandaşımıza bir yıl boyunca her ay 3 bin lira para verebilirdiniz. 1 milyon 300 bin esnafın 13 milyar liralık kredi borçlarını sıfırlayabilirdiniz. Çiftçilerin bankadan aldıkları kredilerin tamamını sıfırlayabilirdiniz. Mikro işletmelerin 16 milyar liralık kredinin tamamını ödeyebilirdiniz. Yoksulluk sınırı altında olan 1 milyon 600 bin hane var. Bunların bir yıl süreyle doğal gaz parasını ödeyebilirdiniz. Biontech aşısı getirebilirdiniz, 50 milyon vatandaşımız aşı olabilirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda internete erişemeyen, EBA'ya erişemeyen 4 milyon evladımıza en gelişmiş bilgisayarı, tableti alırdınız. Devletten 3 ay boyunca 806 bin esnafımıza bir yıl süreyle 3 bin lira para verebilirdiniz. Devletten 3 ay boyunca bin lira alan basit usül dışındaki esnafa da yine her ay 3 bin lira para verebilirdiniz. Devletten 3 ay boyunca bin lira para alan 26 bin müzisyene her ay bir yıl süreyle 3 bin lira verebilirdiniz. Ayrıca 467 milyar lira daha para kalırdı.”

3 yorum yapılmış
 • Hakhukuk
  14 Nisan 2021 • 05:10
  Sayin karsu önce merkez bankası rezervlerinde net rezerve değil brüt rezerve bakılır mübarek günlerde milleti galeyana getirmeyin çamur at izi kalsın sahi sizin karsu petrol de vergi verirken evraklarınız takmı istasyonda çalışan işçilere maasini primini tam veriyormusunuz
 • PilavcKazm
  14 Nisan 2021 • 08:48
  Ekonomi pandömi yatırımlar asayiş polis ulusumuz için takır takır çalışıyor ve işliyor.ülkemizin dışta ve içerde bir sürü sorunları varken hangi parti olursa olsun yıpratmaya gerek Yok
 • Hidayet
  15 Nisan 2021 • 13:04
  Besit usül esnafım 3000 ₺ verdi devlet zaten
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.