VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

"BUNUN VEBALİ BÜYÜK OLUR"

27 Temmuz 2021

..............................................................

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklamasına tepki göstererek, “Suya zam yapıldığında insanların içme suyundan muaf kalması vicdanen bana çok rahatsız edici geliyor. Bu söylemler ne insan haklarına ne anayasamızdaki eşitlik ilkesine uygun değildir” dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Suat Güner, Tanju Özcan’ın Türkiye gündemine oturan yabancı uyruklu vatandaşlara 10 kat zam açıklamasını değerlendirerek bunun Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ilkelerine uygun olmadığını ve kendisini rahatsız ettiğini dile getirdi.

“VİCDANEN BENİ RAHATSIZ EDİYOR”

Güner konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Suya zam yapıldığında insanların içme suyundan muaf kalması vicdanen bana çok rahatsız edici geliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un bu düşüncenin temel parti düşüncesine taban tabana zıt olduğuna dair bir açıklaması düştü. CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’nun karşı bir açıklamasını gördüm. Sosyal demokrat bir Belediye Başkanı’nın bu açıklamasını tasvip etmediğini söylüyor. Onların da vicdan konusunda biraz daha aynı pencereden baktığını düşünüyorum. Bayram öncesinde biz hayvan pazarının olduğu yere gittik ciddi bir koku vardı. Geçen günlerde yerel basının aracılığıyla gazetede bir video izledik ve gerçekten orada bir canlının yaşaması mümkün değil.”

“ŞOV MALZEMESİ YAPILMASIN”

“Biraz daha yerel meseleler değerlendirilip konuşulması ve tartışılması gerekirken ulusal basında şov malzemesi yapılmaması kanaatindeyim. Çünkü bu toplumu kin ve nefrete sürükleyecek söylemlerdir. Allah korusun memleketimizde yaşanan tartışma veya herhangi bir kavgaya sebep olabilir bundan korkuyorum. Bunun vebali büyük olur. Bolu Merkez de geçici koruma altında olan 2 bin civarı misafirimizin olduğunu söylediler. Ama bu insanlar mülteci durumunda değiller. Bu söylemler ne insan haklarına ne anayasamızdaki eşitlik ilkesine uygun değildir. Sayın Belediye Başkanımız kendisi de hukukçu anayasada ayrımcılık ve nefret suçu olarak geçtiğini de kendisine hatırlatmak istiyorum.”

9 yorum yapılmış
 • Clop
  27 Temmuz 2021 • 12:06
  Show yapmio gayette ciddî biz bolu halkı olarak arkasındayizb baskanin
 • Trk
  27 Temmuz 2021 • 12:10
  Suriyeliler Gitsin demek kin ve nefret suçu değildir... Asıl milyonlarca Suriyeliyi Ülkeye Sokarak ülkenin Demografik yapısı ile oynayarak Siz vebal altına Giriyorsunuz... BÜTÜN SURİYE'LİLER GÖNDERİLMELİ BU KADAR AÇIK VE NET.
 • Toprak
  27 Temmuz 2021 • 12:23
  Bu memleket den suriyelileri kim gönderirse uyum ona madem savaş var bayrama nasıl gidip geliyorsun türkün aklıyla oynamayın sandıķ da hesabı sorulur
 • Bolu
  27 Temmuz 2021 • 13:29
  Bayrama giden ordada kalır :)
 • Bolulu
  27 Temmuz 2021 • 14:03
  Başkanın sözleri biraz ağır olmuş olabilir ancak temelde doğrudur. Ak partililer evlerine birer Suriyeli MHPliler de birer Afkan alsınlar ve iaşelerini sağlasınlar sıkıntı olacağını sanmıyorum. Eğer öyle yapılmayacaksa ya geldikleri yere gönderilmeli ya da Avrupa'ya gitmelerine müsade edilmedir.
 • Mustafa
  27 Temmuz 2021 • 14:10
  Bolu halkı Tanju Özcan ı destekliyor sizde farkındasınız.
 • Gk
  27 Temmuz 2021 • 15:17
  Yaa var ya sırf CHP Li Başkan diye bu şekilde muhalif oluyorsunuz bütün halk bıktı artık ya sen daha neyin savunmasını yapıyorsun yemin ediyorum gittiğim her yerde bunlar var ya Arap görmekten bıktık artık ya 1 tanesi de çıkmış sizin partinizden eee Türkiye de batılı göçmen lerde var onlara neden sesiniz çıkmıyor diyor ne alakası var ya biz niye görmüyoruz batılıları vebali ymiş adam Özcan doğru konuşuyor azcık da olsa adamın yanında durun bu iş partisel
 • ppolat
  28 Temmuz 2021 • 00:56
  Aslini i kar eden soysuzdur.Madem onlari evine al da kendin bak . Hiyanet icindesiniz.
 • Akkayagecekuu
  29 Temmuz 2021 • 03:07
  Cadde de kafa bıcaklarken bu Suriyeliler yada bizler iş bulamazken bunlar 50 TL calışma sı sizin işinize geliyor demi ama kafa bıcaklarken bu kadar tepki vermediniz ve karnımızı kızımıza askıntılık veya rötgençilik yaparken Suriyeliler hiç tepki göstermediniz Güner bey bizler caddeye 3 kişi cıktım cete sayıyorsunuz adamlar 20 kişi caddede adam kesiyorlar sizler Bir tepki bile göstermediniz başkana helal olsun
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.