VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

AK PARTİ’Lİ KADINLARDAN ŞİDDET VURGUSU

8 Mart 2022

..........................................

HABER / SERAP VARLIK           

AK Parti Kadın Kolları Bolu İl Başkanı Hicran Çağalı, kadına yönelik şiddet gibi çok ağır konuların tek bir kanun ile tek bir metinle bir kalemde bitecek, sonuç alınacak konular olmadığını vurgulayarak, “ Ama şunu apaçık söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız yok. Çalışmaları devam eden yeni düzenlemeyle de kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. İyi hal ve tutuklama şartlarını yeniden düzenliyor ve kadına yönelik şiddetin cezalarını artırıyoruz” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle AK Parti Bolu il teşkilatları Kent Meydanında bir araya geldi. AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın da aralarında bulunduğu partililer ‘Eşit işe eşit ücret’, Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesidir’ yazılı dövizler taşıdılar. Kadınlar günü nedeniyle açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Bolu İl Başkanı Hicran Çağalı, büyük Türkiye hedefi için kadın ve erkeklerin omuz omuza çalışacağını vurgulayarak, “Bizim aslında 8 Mart’ta vereceğimiz en büyük mesaj, Büyük Türkiye hedefimizi kadın erkek omuz omuza gerçekleştireceğimizdir. Bu hayalimizi, beşeri sermayenin önemli bir parçası olan, fabrika işçisinden ev kadınlarına, beyaz yakalıdan mavi yakalıya, kırdan kente kadar tüm kadınların emeğiyle gerçekleştireceğiz. Kadın emeğini anmayı görev saydığımız bu günde Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti olarak 2002’den bu yana hem temel insan hakları hem de beşeri sermayenin güçlendirilmesi perspektifi ile kadının eğitim, sağlık, istihdam, karar alma mekanizmalarına katılımı yönünde pek çok düzenleme yaptık.” diye konuştu.

KADINLARA YÖNELİK DÜZENLEMELER

Çağalı, AK Parti hükümetinin kadınlara yönelik yaptığı düzenlemeleri de anlatarak şunları söyledi:

“2002’de Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafında Hakkâri’de ilan edilen ilk seçim beyannamemizde kadına yönelik şiddetle ve kadın yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi topluma beyan ettik. Her seçimde de buna yeni hedefler ekledik. Anayasadaki eşitlik ilkesi, Türk Ceza Kanunu’nda töre ve namus cinayeti cezalarının artırılması, İş Kanunu’nda eşit işe eşit ücret düzenlemesi, doğum izinleri başta olmak üzere, aile ve iş yaşamı uyumlaştırmasına ilişkin düzenlemeler, engelli çocuğu olan anneye 5 yıl erken emeklilik imkânı ve benzeri birçok düzenleme AK Parti döneminde yapılmıştır. “

KADINA YÖNELİK ŞİDDET VURGUSU

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için hayata geçirilen yeni düzenlemeler ilgili de açıklamalarda bulunan Çağalı, “Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle de mücadele etmekte kararlıyız. Kadına yönelik şiddet gibi çok ağır konular, tek bir kanun ile tek bir metinle bir kalemde bitecek, sonuç alınacak konular değildir. Ama şunu apaçık söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız yok. Bunu 2002 yılında daha ilk seçim beyannamemizde de ifade ettik. O gün bugündür kararlılığımızı ifade eden düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Anayasa’da, TCK’da yaptığımız değişiklikler ve 6284 sayılı kanun ile kadına yönelik şiddet ile mücadelede önemli mesafeler aldık. Çalışmaları devam eden yeni düzenlemeyle de kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. İyi hal ve tutuklama şartlarını yeniden düzenliyor ve kadına yönelik şiddetin cezalarını artırıyoruz. Son olarak, biz AK Parti olarak büyük ve güçlü Türkiye idealimiz için çalışıyoruz. “

4 yorum yapılmış
 • Hasan
  9 Mart 2022 • 02:03
  AKkadınlar şiddetin önünü açan, destekledikleri tiplerden izin almışlar bu açıklama için anlaşılan
 • Vatandas
  9 Mart 2022 • 03:48
  Ak partılı yetkılıler.Şu yapılan akaryakıt,elektırık,doğal gaz,ayçiçek yağı zamlarını da Mıllet vekiliArzu Aydın gibi müjdeleyin vede hayırlı olsun deyin.Bu müjdeleri sokaktaki vatandaşlara da anlatın vede hayırlı olsun deyin.Yaparsa Ak parti yapar deyin.
 • kara
  9 Mart 2022 • 12:30
  Sami değilsiniz.İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında sesiniz neden çıkmadı?
 • Aydn
  9 Mart 2022 • 12:38
  20 yıldır iktidar partisi siz siniz...bu olanlar sizin eseriniz...memnunmusunuz.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.