VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

HALK OYUNUNDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

16 Mayıs 2022

........................................................................................................

HABER / SERAP VARLIK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen “Anadolu'nun Renkleri “ temalı Halk Oyunları gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Farklı meslek ve yaş gruplarından oluşan dans topluluğunun sergilediği oyunlar salonu dolduran yüzlerce kişiye neşeli anlar yaşattı.

 Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi bordo salonda TÜHOM (Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu) ve Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin ortaklaşa hazırladığı halk oyunları gösterisi TÜHOM ve Gazel’in kurucusu Öğretim Görevlisi Sıdıka Kilitci, eğitmenler Yılmaz Kara, Ercan Gündüz ve Enes Metin eşliğinde seyirci ile buluştu. Topluluğun hazırladığı gösteride Bolu, Burdur, Trabzon, Aydın(Zeybek) , Seymen, Van, Roman, Silivri yörelerine ait oyunlar sergilendi. Programa Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, İzzet Baysal Vakfı’nın mütevelli heyeti üyeleri, öğrenciler ve bolu halkı katıldı. Aralarında öğrenci, öğretmen, doktor, mühendis, mimarların bulunduğu yaşları 7 ile 60 arasında değişen dans topluluğu üyeleri farklı yörelere ait oyunları sergiledi. Pandemiden dolayı 2 yıldır ara verilen gösteriye Bolu halkı büyük ilgi gösterdi.

  • HALK OYUNUNDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER
  • HALK OYUNUNDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER
  • HALK OYUNUNDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER
  • HALK OYUNUNDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER
1 yorum yapılmış
  • VATANDA
    16 Mayıs 2022 • 17:13
    ÜNİVERSİTENİN DİBİNDE TOLİDE İKAMET EDİYORUZ AMA ÜNİVERSİTEDEKİ SOSYAL FAAİYETLERDEN YARALANAMIYORUZ. SEBEBİ İSE KARŞIYA SÖZÜ VERİLEN VİYADÜĞÜN YADA KÖPRÜNÜN YAPILMAYIŞI. AYRICA YETERİNCE ULAŞIM İMKANI VE HABERDAR EDİLMEYİŞİMİZ. YUH OLSUN NE DİYEYİM...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.