VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

TANJU ÖZCAN HDP’YE KARGOYLA KINA GÖNDERDİ

27 Eylül 2022

..............................

HABER/ENES ÖZKAN

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’ne PTT’den kargoyla kınalar gönderdi. Başkan Özcan, “Yani bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi'ne gönderiyorum da yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan'a göndersinler. Bir tanesinde o Kandil'deki karayılan şerefsizine göndersinler diye. Bu kınaları hazırladık” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan dün CHP Yüksek Disiplin Kurulu’ndan çıkan kararla CHP’den 1 yıl geçici süreyle ihraç edildi. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Helalleşmek istiyorsa ırkçılık yapan birisini de partisinden ihraç ederek insan hakları savunucularıyla da helalleşsin" çağrısı üzerine Tanju Özcan için disiplin süreci başlamıştı. Tanju Özcan, konu ile alakalı olarak ihraç edilmesi sebebiyle HDP’lilerin bayram ettiğini belirtti. Bolu Kültür Mahallesi’ndeki PTT Şubesine giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargo ile kınalar yolladı.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ SEMPATİZANLARI ADETA BAYRAM EDİYOR

Hakkında verilen 1 yıl geçici süreyle ihraç kararı hakkında konuşan Tanju Özcan, “Ben öncelikle dün bölücü terör örgütü üyelerince hunharca ve haince katledilen polis memurumuza, şehidimize Allah'tan rahmet dileklerimi sunuyorum. Dünden itibaren Türkiye'de bu bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve bölücü terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Neden bayram ediyor? Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler. Ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmaların yüzünden uzunca bir süredir HDP'nin hedefindeydim. HDP'li yetkililer açık bir şekilde çıkıp benim Cumhuriyet Halk Partisi'nden ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de onları ziyadesiyle mutlu eden bir karar çıktı parti YDK’mızdan. Bir yıl süreyle Cumhuriyet Halk Partisi'yle üyelik bağım askıya alındı. Yani geçici olarak ihraç edildim” dedi.

“BUGÜN DE BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM”

Tanju Özcan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Nasip kısmet olursa, 13 Haziran'da tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran'da da evime, yuvama Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, geçici ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler. Ama benim partimle gönül bağımı asla kesemezler. Bugün de bu sözlerimin arkasındayım.”

“TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ ÖCALAN'A, KANDİL'DEKİ KARAYILAN ŞEREFSİZİNE GÖNDERSİNLER”

HDP Genel Merkezi’ne kına göndermek için PTT binasının önüne gelen Başkan Özcan, “Bugün niye PTT'nin önüne geldim? Bugün bu terör örgütü uzantılarına, HDP'nin yöneticilerine kına göndermek için geldim. Yani bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi'ne gönderiyorum da yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan'a göndersinler. Bir tanesinde o Kandil'deki karayılan şerefsizine göndersinler diye. Bu kınaları hazırladık” diye konuştu.

“BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK”

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığına dikkat çeken Özcan, “Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem terör örgütüyle bağını kesin kati bir suretle kesmediği sürece benim onlarla ilgili hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ilgili hesabı bitmeyecek. Ama bugün söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten iş tutulabilecek bir yapı değildir. HDP'yle siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye'de ben iki kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşulacak herhangi bir mevzumuz söz konusu dahi olamaz” dedi.

3 yorum yapılmış
 • Adalet
  27 Eylül 2022 • 11:33
  İnceden inceye HDP ye destek verip kıvırm
 • Mehmet
  27 Eylül 2022 • 14:47
  Sarı öküz hikayesi aklıma geldi. Bakalım HDP bu şımarıklıkla daha kimlerin kellesini isteyecek? Kılıçtaroğlu HDP'yi memnun etmek için kimleri harcayacak?
 • Bolu
  28 Eylül 2022 • 12:04
  Canı sıkılan hdp diyor,kınayı seni istemeyen partine göndereydin, hdpyi sürekli gündemde tutuyorlar nasıl bir partiyse herkesin ödü kopuyor.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.