VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

KAYAK SEZONU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

6 Aralık 2022

.......................................................................

Bolu'nun kayak merkezi Kartalkaya'da 15 Aralık'ta beklenen kar yağışı sonrası yeni kayak sezonunun 23 Aralık'ta başlaması bekleniyor. Kartalkaya'da bulunan 2 bin 200 yatak kapasiteli 5 otel, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.

Bolu’da 2 bin 200 rakımlı Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan Kartalkaya'da bulunan oteller yeni sezon için hazır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kartalkaya'da 2 bin 500 yatak kapasitesi bulunan 5 otel, toplam uzunluğu 70 kilometreyi bulan 25 pistte yenileme ve bakım çalışmalarını tamamladı. Bazı oteller yatak kapasitesini artırırken, bazıları da otellerin iç donanımını yeniledi. Pistlerde bulunan otomatik sistemli telesiyejlerin de bakım ve onarımları yapıldı. Kartalkaya'da bulunan otellerde sezon 15 Aralık ile 23 Aralık tarihleri arasında açılacak. Bazı oteller rezervasyonlarını 15 Aralık'tan itibaren alırken, bazıları da 23 Aralık'ı bekliyor.

Kartalkaya'da otel işleten, aynı zamanda da Batı Karadeniz Turizm Belgeli Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül,  bu sezon daha önceki yıllara göre daha fazla tatilci beklediklerini ifade ederek, "Kartalkaya'da 5 otel var. 5 otelde de hazırlıklar bitti. Geçen bir kar geldi, bizi de sevindirdi ama devamı gelmedi. Normalde 15 Aralık'ta açma planımız vardı. Kar durunca biz de 23 Aralık'a erteledik. Ayın 15'inden itibaren ciddi bir kar yağışı bekleniyor. Bu yüzden, 23'üncü kayak bekliyoruz. Otellerin içleri yenilendi, kimisi büyük tadilat, kimisi de küçük tadilatlar yaptı. Hazırlandı oteller sezona. Liftlerin bakımları da yapıldı. Geçen sezon 250 bin civarında otel konaklama ve günübirlik şeklinde tatilci gelmişti. Bu sene de daha fazlasını bekliyoruz. Geçen sene pandemi vardı, insanlar tam anlamıyla dışarı çıkmıyordu. Şimdi normale döndük, bu sene daha fazla tatilci bekliyoruz." dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.