VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEPREM BÖLGESİNDE BOLU İMZASI

27 Nisan 2023

.....................................................................

İzzet Baysal Vakfı’nın büyük katkılarıyla Adıyaman’a yaptırılan ‘Bolu Konteyner Kenti’ İzzet Baysal Vakfı Yönetim kurulu üyeleri, Kemal Sert, Fatih Yamaner, Nejat Eratalar ve mütevelli heyet üyesi Atilla Uçar ziyaret etti. Ayrıca üyeler, Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesine görevlendirilen Bolu Valisi Erkan Kılıç ile bir araya geldi.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle vakıf olarak 30 konteynerlik Bolu kenti yaptırdı. İlk etapta üç milyon liralık bütçe ile depremzede vatandaşlarımızın acısına ortak olundu. Bu bağlamda 26 adet çift odalı, tam teçhizatlı ve yalıtımlı konteyner Adıyaman Besni ilçesine gönderildi. Besni ilçesi ve Adıyaman Kutluca köyünde Bolu Mahallesi kısa süre içinde depremzedelere yetiştirilmesi sağlandı. 2 odalı, oldukça konforlu konteynerlerin hızlı bir şekilde bölgeye ulaştırılmasının ardından İzzet Baysal Vakfı Yönetim kurulu üyeleri, Kemal Sert, Fatih Yamaner, Nejat Eratalar ve mütevelli heyet üyesi Atilla Uçar bölgeye giderek Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesine görevlendirilen Bolu Valisi Erkan Kılıç ile bir araya geldi.

İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Fatih Yamaner, ziyaret esnasında yaptığı kısa açıklamada, İzzet Baysal Vakfı ve Bolu halkının deprem bölgesine ulaştırdığı yardımların çok değerli olduğunun altını çizerek; “Bolu Valimiz Erkan Kılıç, Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek ve Besni Kaymakamımız Çağlar Partal ile bölgedeki depremzedeleri ziyaret ettik. İzzet Baysal Vakfı ve Bolu halkının deprem bölgesine ulaştırdığı yardımların ne kadar yerinde olduğunu gözlemledik. Vakfımız tarafından yapılan konteynerlerin yalıtımı, kalitesi ve iki oda oluşu nedeniyle bürokratlarımızdan özel teşekkürü duymak çok anlamlıydı. İlimizde geldiği günden itibaren özverili çalışmalarına tanık olduğumuz Bolu Valimiz Erkan Kılıç’da Adıyaman Besni programımızda bizleri yalnız bırakmadı. Valimizin deprem bölgesindeki vatandaşlar tarafından ile sevgiyle karşılanmasına şahit olduk” dedi.

Yönetim kurulu üyesi Kemal Sert, “ilimizdeki hayırseverin göndermiş olduğu konteynerler ile Vakfımızın hayırları ile oluşan Bolu mahallesini ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadık.”dedi. Yönetim Kurulu üyesi Nejat Eratalar, Valimiz Erkan Kılıç’ın isteği doğrultusunda;  bölge ziyareti sonrası aldıkları karar ile deprem bölgesine iki adet prefabrik derslik yapma ve öğrencilerin kullanımı için masaüstü bilgisayarlar alacaklarını belirtti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.