VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ

23 Mayıs 2023

........................................................

Bolu’da, 65 yıllık evli, 3 çocuk ve 4 torun sahibi Sıddıka (81) ve Mehmet Güney (86) çifti, bahçe içerisindeki evlerinde hayatlarını sürdürüyor. Kayıtlara göre Bolu’nun en uzun süredir evli olan çifti unvanını taşıyan çiftten Mehmet Güney, “Ömrümüz çok güzel geçti. Bana çok iyi bakar, o benim hayat arkadaşım” dedi. Sıddıka Güney de “Evlilik işi biraz şans, piyango” diye konuştu.

Bolu’da Devlet Su İşleri’nde inşaat teknikeri olarak çalışan Mehmet Güney, 1958 yılında ailesinin evlenmesi için uygun gördüğü kendisinden 5 yaş küçük Sıddıka Güney ile tanıştı. Arkadaşlıkları ilerleyip, birbirine aşık olan çift, dünyaevine girdi. Beşkavaklar Mahallesi’nde dönemin DSİ lojmanları olarak kullanılan tek katlı bahçe içerisindeki evlerine yerleşen Güney çifti, tüm yaşamları boyunca burada oturmaya devam etti. Yarım asrı geçen evlilikleri boyunca ikisi kız 3 çocukları olan Güney çiftinin birbirine olan sevgileri hiç azalmadı. 4 torun sahibi yaşlı çift, evliliklerinde 65 yılı geride bırakmalarına rağmen ilk günkü aşkla birbirlerinin elini tutmayı sürdürüyor. Çift, kayıtlara göre Bolu'nun en uzun süredir evli çifti unvanını taşıyor.

"EVLİLİK İŞİ BİRAZ ŞANS, PİYANGO"

Eşiyle görücü usulü ile tanıştığını söyleyen Sıddıka Güney, “Hiç bu zamana kadar sensin dememişimdir. Çok sakin bir hayatımız oldu. Anlaştık, beraber hayatımız devam ediyor. Evlilik işi biraz şans, piyango” dedi.

"İLK GÖRDÜĞÜM GÜN PEŞİNE DÜŞTÜM"

Eşini çok sevdiğini söyleyen Mehmet Güney ise “Hayatımız gerçekten çok iyi geçti. Kafalarımız birbirini tuttu. Ne o bana ne ben ona bir gün bile kem gözle bakmadık hiç. Sıddıka’yı ilk gördüğümde peşine düştüm. Arkadaşlarımı göndererek iyi şekilde araştırmalarını istedim. Nereli olduğunu, annesini babasını öğrenmelerini istedim. Araştırdılar ve bana ‘Tam sana göre’ dediler. Ömrümüz çok güzel geçti. Bana çok iyi bakar. o benim hayat arkadaşım” diye konuştu.

Yeni evlenecek gençlere de tavsiyelerde bulunan Mehmet Güney, “Önemli olan saygı, sevgi. Anne ve baba kıymetini çok iyi bilsinler, iyi öğrensinler. Babalarına annelerine saygı göstersinler” ifadelerini kullandı.

 

 • BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ
 • BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ
 • BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ
 • BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ
 • BOLU'NUN EN UZUN SÜREDİR EVLİ OLAN ÇİFTİ
2 yorum yapılmış
 • 14l
  23 Mayıs 2023 • 08:15
  Maşallah Sübhanallah
 • Kskdkrnrn
  24 Mayıs 2023 • 12:53
  Aslında onlar değil, benim babannemler daha uzun süredir ve babannemler Bolu'da yaşıyor yani onlarda Bolu'lu
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.