VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

BOLU'DA İŞİTME ENGELLİ KIZLARINA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR...

27 Mart 2023

..............................................................................

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde geçimini hayvancılık ile sağlayan Abdullah Kılıç, işitme engelli 2 kızına gözü gibi bakıyor. Kızlarıyla işaret dilini kullanarak anlaşan Kılıç, tüm isteklerini yerine getirmeye çalışıyor. Kılıç, “Sekiz yıl maaş almışlardı. Büyükbaş küçükbaş hayvanlarımız var diye maaşı kestiler. Bu hayvanlar olmasa biz zaten burada yaşayamayız. Biz tekrardan maaş bağlanmasını istiyoruz. Çok zor durumdayız” dedi.

Kaçık köyünde ikamet eden Abdullah Kılıç, kızları 36 yaşındaki Nevin ve 40 yaşındaki Fatma Kılıç ile birlikte hayvancılıkla ilgileniyor. Doğuştan işitme ve konuşma engeli bulunan Nevin ve Fatma kardeşler, işaret dili ile yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Kızlarını bir an olsun gözünün önünden ayırmayan baba Abdullah Kılıç ise onlarla işaret dilini kullanarak anlaşıyor.

Muhtar İsmail Akdemir, kız kardeşlerin tüm ihtiyaçlarıyla babaları Abdullah Kılıç'ın ilgilendiğini söyleyerek, "Kızların özel ihtiyaçları da oluyor. Kendi paraları olmadığından babalarına muhtaç olup, yaşam savaşı veriyorlar" dedi.

“TEKRARDAN MAAŞ BAĞLANMASINI İSTİYORUZ”

Kızlarıyla yıllardır işaret dilini kullanarak anlaştığını ifade eden Abdullah Kılıç ise "Köyümüzde ahşap evimizde yaşama tutunan kızlarım Nevin 36, Fatma 40 yaşına girdi. Bana söyleyemedikleri ihtiyaçları oluyor, alamıyorlar. Ben işaret dili ile anlaşarak alıyorum" diye konuştu.

Abdullah Kılıç, Nevin ve Fatma'ya engelli maaşı bağlanmasını talep ederek, "Sekiz yıl maaş almışlardı. Büyükbaş küçükbaş hayvanlarımız var diye maaşı kestiler. Bu hayvanlar olmasa biz zaten burada yaşayamayız. Biz tekrardan maaş bağlanmasını istiyoruz. Çok zor durumdayız" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: bolubolu haber
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Web Hosting - Domain
EN ÇOK OKUNANLAR
VİDEO HABERLER
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.