VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEMİRKOL, "ARTIK MÜLTECİ ACİL KURTARMA BUTONU ÇALIŞMIYOR"

12 Mart 2024

............................................

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, 24 TV televizyonunda yayımlanan Moderatör Kuşağı programında İbrahim Güneş’in canlı yayın konuğu oldu. Demirkol, “Mevcut belediye başkanının Bolu’yu huzursuzluğa sürükleme hedeflerine ve gayretine uymayacağız. İftiralar atıldı, hakaretler edildi. Biz bu gündemin tamamen dışında kalacağız. Artık mülteci acil kurtarma butonu çalışmıyor.” dedi.  

Canlı yayında İbrahim Güneş’in sorularını yanıtlayan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, hafta sonu açıkladığı 101 projesinden de bahsetti.  

“BENİ TANIYANLAR VE BU PROJELERIN AZ BİLE KALDIĞINI BİLİR” 

Demirkol, “Bolumuzda sağlık alanında yapmış olduğumuz nitelikli işlerle beraber sağlıkta ilk beşe Bolumuzu yerleştirmiştik. Bölgemizdeki şehirlerin de geldiği bir sağlık şehri haline getirmiştik. O yüzden beni tanıyanlar ve bu projelerin az bile kaldığını bilir. Çünkü biz proje ve yatırımla konuşulmak istiyoruz. Bu 5 yıllık süreç içerisinde makyaj belediyecilerinin en net örneğini gördük. Bu sürede Bolumuzda maalesef huzur ve güven kaybı oldu ve başarısızlıklarla dolu vaat edilen yaklaşık 52 projenin sadece beşinin altısının gerçekleştiği, bunun dışındakilerin gerçekleşmeyip acil kurtarma butonlarıyla gündemin manipüle edildiği, genel siyasetin tam ortasında kaldığı bir Bolu gördük. O yüzden de kayıp 5 yılımız var. Proje kitapçığımızda 101 projemizi planlarken, 14 mega olmak üzere 101 proje açıkladık. Bu 101 projemizde kayıp 5 yılımızla birlikte önümüzdeki 5 yılın içine aldığı toplamı 10 yıllık bir süreci aslında hayalettik. Gece gündüz uyumadan çalıştığımız projelerimizi yazdık.” şeklinde konuştu.  

“Köroğlu Binicilik Tesisinin sözü alındı” 

Projelerinin içine sözü gelmediği için koyamadığı pek çok çalışmasının olduğunu kaydeden Demirkol, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer’den Köroğlu Binicilik Tesisinin sözünü aldığını aktardı. Demirkol bu proje ile, “Hem at yetiştiriciliği hem de bu geleneksel sporumuzun yapılması noktasında çok büyük bir tesisi Bolumuza kazandıracağız.” İfadelerini kullandı.  

“Büyük proje lansmanıyla rakipleri endişelendirdik” 

Proje ve yatırımla birlikte Bolu’ya huzur ve güven getireceğini söyleyen Demirkol, “Şu anki belediye başkanı 5 yıl önce seçildi. Kendisi 5 yılı kavgalarla geçirmiş oldu. Biz ahlak ve edep temelli bir siyaset yürütüyoruz. Dün yaptığı açıklamaları da zaten bu anlamda bu sınırlar içerisindeki açıklamalar değil. Bizim gönüllülerimiz var, teşkilatımız var. Kimseyi rencide etmeden çalışıyoruz. Lansmanlarımıza zorla insanlar getirmiyoruz, projelerimize getirmiyoruz. Belediyenin ve kamunun imkanlarını kullanarak yardımlar dağıtmıyoruz. Biz kendi imkanlarımız ve gönüllerimiz içerisinde bu hizmeti sunuluyoruz. Problemler her sorulduğunda ve her sıkıştığında dün olduğu gibi acil kurtarma butonuna yani mülteci butonuna basılması, iftiralar, atılması, hakaretler edilmesi.  Biz bu gündemin tamamen dışında kalacağız. Mevcut belediye başkanının Bolu’yu huzursuzluğa sürükleme hedeflerine ve gayretine uymayacağız. Buton eskisi gibi çalışmıyor. Bize taş atana gül atmaya devam edeceğiz. Cumartesi günü yapmış olduğumuz büyük proje lansmanıyla rakipleri endişelendirdik. Bu endişe sonucunda da bu açıklamalar geldi. Biz sahada önde olduğumuzu biliyorduk. Proje toplantımız bunu gösterdi. Dünkü açıklamalarda bunu göstergesi.” dedi. 

4 yorum yapılmış
 • gven
  12 Mart 2024 • 13:24
  Başarılarında Asansör kullanmayan merdivenleri adımlarıyla çıkan Başkanım yolun acık olsun.Bolu emin ellerde Muhammed Emin Demirkol
 • melungeon14
  12 Mart 2024 • 13:41
  al birine vur birine sanki kendiniz çok sağlamsınız..siz TL.yi bitirdiniz alım gücü yok oldu..marketlere pazarlara maaş yetmez oldu...memura seyyanen emekliyi süründürmeye devam edecek fark verdiniz..daha neyin kafasındasınız..bu millet ne içipte peşinizden gidiyor anlamadım...
 • Vaykivay
  12 Mart 2024 • 14:49
  Bu mülteci sevici akp yönetimi artık bu ülkede istenmiyor.Hala yüzsüz bir şekilde çıkıp mülteci sevicilik yapıyorsunuz.Az kaldı boyunuzun ölçüsünü alıp oturursun boş boş.
 • smail
  12 Mart 2024 • 14:55
  Mültecilere destek verdiğiniz sürece bu oy falan vermem
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.