VEFAT HABERLERİZİYARETÇİ DEFTERİKÜNYEİLETİŞİM
   

DEMİRKOL “YABANCI TABELA ASTIRMA YASAĞI ZATEN ALAADDİN YILMAZ DÖNEMİNDE GELDİ”

22 Mart 2024

...........................................

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, seçim çalışmalarında kendisine yöneltilen mülteci sorusu üzerine, “Soru net, cevabı da net verelim. Mülteci sayısı azalacak. İlimizdeki mültecileri biz göndereceğiz.” dedi. 

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını ara vermeden sürdüren AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Karaçayır Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşları ziyaret edip desteklerini talep etti.  Mahallede esnaflık yapan erkek kuaföründe kendisine mültecilerin ne olacağının sorulması üzerine Demirkol net konuştu.  

  

“Mülteci Sayısında bu belediye döneminde dikkate değer bir azalma olmadığı ortada. Bu konuyu belediye başkanının başarısızlıklarını örtmek için acil kurtarma butonu olarak kullandığı da ortada. Fakat artık bu buton çalışmıyor. Vatandaş bu içi boş, sonucu hiç etkilemeyen söylemlere artık güvenmiyor. " 

Mülteci butonunun bir başarısızlık ortaya çıktığında ya da 5 yıldır yapılmayan projeler, satılan arsalar sorulduğunda mevcut yönetim tarafından acil kurtarma butonu olarak kullanıldığını, fakat mülteci sayısında azalma olmadığını ve  bu butonun da çalışmadığını aktaran Demirkol, “Soru net, cevabı da net verelim. Mülteci sayısı azalacak. İlimizdeki mültecileri göndereceğiz. Bunun için çok önemli bir projemiz var. Bu projemizi de inşallah kazandığımızda hayata geçireceğiz ve hızlıca bu sayıyı düşüreceğiz. Fakat şu anda bu konu belediye tarafından bir acil kurtarma butonu olarak kullanılıyor. Bir başarısızlık ortaya çıktığında, herhangi bir şekilde yapılmayan projeler sorulduğunda sonuç odaklı değil gündem değiştirmek için acil kurtarma butonu olarak kullanılıyor. Fakat şu an onların açısından buton da çalışmıyor.” ifadelerini kullandı.  

 “Mülteci sayısını azaltmak için çok etkili bir projemiz Var. Hızlıca hayata geçireceğiz. ” 

 Şu an çevre illere göre en yüksek mülteci sayısının Bolu’da olduğunun altını çizen Demirkol, bu sayıyı düşüreceklerini vurguladı ve, “Biz biliyoruz ki bu dönemde mülteci konusunda başarısız oldular. Çünkü Düzce’de 1000 mülteci varken, Karabük'te 1200, Kastamonu'da 1300, bizde şu anda 4000 mülteci var. 4000 mültecinin olması da yine onların başarısızlığı. Fakat bu söylemlerle turist sayısını azaltıp esnafımıza çok büyük zarar verdiler. Çünkü sadece şov olarak kullanıyorlar. Biz geldiğimizde mülteci sayısını  net olarak azaltacağız. Bununla ilgili çok etkili bir projemiz var. Dediğim gibi soru net, cevap da net. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın.” şeklinde konuştu.  

 “Yabancı Tabela Astırma Yasağı Zaten Alaaddin Yılmaz Döneminde Geldi” 

Yine kendisine yöneltilen soru üzerine Arapça tabelalara müsaade etmeyeceklerini belirten Demirkol, “Bunları kesinlikle astırmayacağız. Net olarak söylüyorum çünkü bizim hassasiyetimiz en üst seviyede. 2011 yılında zaten Alaaddin Yılmaz döneminde, yabancı tabela astırma yasağı geldi. Bu dönemde uygulanmaya devam etti. Bizim dönemimizde de en üst seviyede hassasiyetle bu uygulanacak ve yabancı tabela astırmayacağız.” diye konuştu. 

 

9 yorum yapılmış
 • Mustafa
  22 Mart 2024 • 09:48
  Emin hoca ordan bakınca vatandaş o kadar aptal mı görünüyor.
 • Vaykivay
  22 Mart 2024 • 11:16
  Mülteci istemiyorum net.Azaltmak nedir? Bolu akp olunca mülteciler CHP'li illere mi gönderilecek.Sizden gelecek bir hayır yok.İşiniz gücünüz laf cambazlığı.Artık bıktık ekonomik koşullar insanları kapı kapı dilenmeye kadar götürdü.Sizin tuzunuz kuru.Bu ülkenin bir yükü var oda AKP.
 • Hekimolu
  22 Mart 2024 • 14:55
  O erkek kuaförün tabelası türkçesi ki bu sorular sorulmuş...
 • Melungeo14
  22 Mart 2024 • 21:11
  öylemi..ozaman çok görürdüm..şimdi niye yokki...
 • Ahmet
  22 Mart 2024 • 23:15
  Projen neymiş açıklasaydın bari
 • Vatandas
  23 Mart 2024 • 04:01
  Başkasını enayi zanneden kendisidir.
 • Tahir
  23 Mart 2024 • 04:16
  Senin genel merkezinden talimat gelecek sende Tanju Başkan gibi genel başkanına karşı çıkacaksın öyle mi. Yersen
 • cemalpnarba
  23 Mart 2024 • 10:32
  Siz alemi sersem ,herkesi kör zannetmeye devam edin.31 Mart akşamı kim sersem,kim kör göreceksiniz.Yabancıları ülkemize dolduran,Türk milletinin yüzlerce milyar dolarını özellikle düşük maaşlı emeklilerin cebinden alıp onlara harcayan sizin genel başkanınız değil mi!
 • haydar
  24 Mart 2024 • 01:35
  ne yaptınız ekonomi ne halde emekli maaşlarını bitirdi akp gelmiş oy istiyorsunuz bırakın bu işleri oy falan yokkkk güle güle
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
İzzet Baysal Caddesi Güler 2 İşhanı Kat 1 No-41 BOLU   Tel: 0532 709 63 26
© 2011 Tüm hakkı saklıdır. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.